Apple Watch kamera siyah ekran

Bazı durumlarda Apple Watch kamera siyah ekran görüntüsü verebilir. Bu durumu çözebilecek bazı adımlar vardır. Bu sorun çözüm adımlarından bazıları, sizin durumunuzda işe yarayabilir.

1. Apple Watch ve iPhone’u güncelleyin

Henüz yapmadıysanız iPhone’unuzu ve Apple Watch’unuzu iPhone’unuzdan başlayarak en son uyumlu yazılım sürümlerine güncelleyin. Bunun için iPhone’nde Ayarlar uygulamasını açın ve Yazılım Güncelleme kısmına gidin. Orada iPhone yazılımını güncelleyebilirsiniz. Ardından Watch uygulamasını açın ve Ayarlar kısmından Yazılım Güncelleme kısmına gidin. Burada da Apple Watch yazılımını güncelleyebilirsiniz.

2. Belirli uygulamaları kapatın

Belirli uygulamaları kapatın ve hem iPhone’unuzu hem de Apple Watch’unuzu yeniden başlatın. iPhone’unuzdaki Watch uygulamasını ve Kamera uygulamasını (açıksa) kapatın. Ana Sayfa düğmesine çift tıklayın, ardından uygulamaları kapatmak için her uygulama önizlemesini yukarı kaydırın.

3. Cihazları yeniden başlatın

Her iki cihazı da birlikte kapatın, ardından önce iPhone’unuzu yeniden başlatın. iPhone’da sağdaki ekranı kapatma tuşuna ve soldaki ses açma tuşuna aynı anda basılı tutarak yeniden başlatma ekranına ulaşabilirsiniz. Watch’ta ise sağdaki alttaki düüğmeye basılı tutarak yeniden başlatma ekranına ulaşabilirsiniz.

4. Apple Watch’ı yeniden bağlayın

Sorun devam ederse Apple Watch’unuzun eşlemesini kaldırıp yeniden eşleştirmeniz yardımcı olabilir. iPhone’unuzdaki Watch uygulaması, uygulama aracılığıyla eşleştirmeyi kaldırdığınızda saatinizin yedeğini otomatik olarak alır. Başlangıçta kurulum sırasında Yedeklemeden Geri Yükle seçeneğini seçin.

5. Apple Watch’ı yeniden eşleyin

Sorun devam ederse, bunun yerine eşleştirmeyi kaldırıp yeni bir saat olarak kurmayı düşünün. Bunun için Watch uygulamasını açın ve üstteki “Tüm saatler” düğmesine dokunun. Burada mevcut saatinizin yanındaki i harfi şeklindeki düğmeye dokunun. Şimdi en alttaki seçenekten saatinizin eşleşmesini kaldırabilirsiniz.

6. Apple Destek ile iletişime geçin

Sorun hala devam ediyorsa Apple Destek ile iletişime geçmenizi (gerekirse uzaktan tanılama ve/veya postayla servis sağlanabilir), bir Genius Bar rezervasyonu yapmanızı veya yardım için bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısını ziyaret etmenizi öneririz.