Sancaktepe’de 3 çocuğun cansız bedeni su dolu inşaatın temelinde bulundu

İstanbul Sancaktepe’de iki gündür aranan, yaşları 7, 9 ve 11 yaşlarındaki üç çocuğun cansız bedeni, Sancaktepe Belediyesi’nin yürüttüğü Birlik Cemevi inşaatın su dolu temelinde bulundu.

Sancaktepe’de kaybolan 7, 9 ve 11 yaşlarındaki kardeşlerin cansız bedeni, inşaatın su dolu temelinde bulundu. Sancaktepe’de kayıp olan 3 kardeşten acı haber geldi; cansız bedenleri, bir inşaatın su dolu temelinde bulundu.

Sancaktepe'de 3 çocuğun cansız bedeni

Birlik Cemevi projesi

Sancaktepe Belediyesi tarafından Hilal Mahallesi, Şehit Abdulrahmangazi Caddesi’nde yapılan Birlik Cemevi’nin temel atma töreni, İstanbul Valisi Davut Gül, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz ve Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Düğücü’nün katılımı ile 30 Temmuz 2023’te gerçekleştirilmişti. Projede 600 metrekare arsa üzerine temel atıldı ve proje tamamlandığında yeni cemevi binası 320 metre alana sahip olacak.

sancaktepe birlik cemevi temel atma toreni
Fotoğraf lisansı: İstanbul Valilği / Twitter

Sancaktepe Belediyesi: Gerekli tüm güvenlik önlemleri alınmıştır

Sancaktepe Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “İlçemiz sınırları içinde yer alan Hilal Mahallesi’nde, genel şantiye bölgesinde bulunan inşaat alanında dün gece saatlerinde 3 erkek evladımızın cansız bedenine ulaşıldığı haberi bizleri derinden üzdü. Yukarıda bahsi geçen, yerleşim alanından uzak, meskun mahal dışında bir lokasyonda bulunan inşaat alanında, Cemevi projesi için çalışmalar devam etmekte olup, inşaatın etrafı tamamen kapatılmış, ilgili alanda gerekli tüm güvenlik önlemleri alınmıştır.” denildi.

sancaktepe belediyesi cemevi aciklamasi