Ormanda insan yiyen filmler

Yamyamlar, film ve dizi dünyasında her zamankinden daha moda görünüyor. Ormanda insan yiyen yamyamların olduğu filmler son zamanlarda çok ilgi çekiyor. Ama her şey ormanda kötü vakit geçirmekle ilgili değil. En iyi yamyam filmlerinin bu listesinde, sizi korkutacak en iyi korku komedilerinden birkaçını, sinema tarihinin en iyi müzikallerinden bazılarını ve hatta romantik filmleri de bulacaksınız.

Bones and All (2022)

Bones and All

Birkaç yıl önce ‘Call Me By Your Name’in hangi kahramanının bir yamyam filminin başrol oyuncusu olacağını tahmin etmeye çalışsaydık, böyle bir şey aklımıza bile gelmezdi. Timothée Chalamet, bizi bir aşk ve kendini kabul etme, kullanılan yöntemler biraz aşırı olsa bile farklı olanı haklı çıkarma hikayesine götüren kişi.

The Texas Chain Saw Massacre (1974)

The Texas Chain Saw Massacre

Leatherface ve yamyam ailesinin en derin Teksas maceraları ve talihsizlikleri, The Texas Chainsaw Massacre’a ilham veren seri katil Ed Gein’e dayanıyor.

The Hills Have Eyes (2006)

The Hills Have Eyes

Alexandre Aja, en çok hatırlanan filmlerinden biri olan ‘The Hills Have Eyes’ı (1977) yeniden çekerek orijinal filmin yönetmeni Wes Craven’ı yendi.

Wrong Turn (2003)

Wrong Turn

Yamyamlığın kalıtsal genetik tahribatını akraba evliliği ile birleştirirsek, sonuç, zaten 7 taksiti olan ve korku sinemasının en uzun destanlarından biri haline gelen ‘Wrong Turn’ serisini başlatan filmdeki katil ailesidir.

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)

Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street

Tim Burton, Johnny Depp ve Helena Bonham Carter. Modern kafatası üçlüsü, yamyam berber Sweneet Todd’un efsanesini müzikal formda anlatmak için bir kez daha güçlerini birleştirdi ve son Netflix dizisi ‘Wednesday’in yönetmeninin ürkütücü ve mizahi tonunu damgaladı.

Caniba (2017)

Caniba

“Caniba”, “Caribe” kelimesinin, Arawak etnik grubunun bir parçası olan Taino dilinden “caniba” veya “cariba” ya dönüşmesinden gelir. Bu alışılmadık belgeselde, içerik ve biçim olarak daha önce gördüğünüz hiçbir şeye benzemeyen bu terim, hapishaneden çıktıktan sonra Japonya’da özgür yaşayan, kendini itiraf eden bir katil ve yamyam olan Issei Sagawa’nın inanılmaz hikayesini anlatmak için başlık görevi görüyor.

The Green Inferno (2013)

The Green Inferno

Eli Roth, ‘Cannibal Holocaust’un resmi olmayan devamı olan ‘The Green Hell’in yeniden uyarlamasıyla 80’lerin İtalyan yamyam sinemasına saygı göstermek istedi ve vahşeti ormansızlaşmanın sosyal bir kınaması ve (bazı) lüks Batılı gençlerin çevresel duruşu olarak kullandı.

Raw (2016)

Raw

Vejetaryen Justine (Garance Marillier) veterinerlik okulunda ilk kez etin tadına bakar ve bu onun en temel, en çılgın içgüdülerini harekete geçirir…

The Untold Story (2019)

The Untold Story

80’lerde Makao’da meydana gelen gerçek bir suça dayanan ‘The Untold Story’, cinsel açıdan ahlaksız bir yapıya sahip bir psikopatın yürüttüğü katliamla suçlarını nasıl gizlemeye çalıştığını anlatıyor. En çılgın vahşet sevenler için bir zevk.

We Are What We Are (2010)

We Are What We Are

Babaları ve liderleri öldüğünde bir aile çaresiz kalır. O andan itibaren, dul eşi ve üç çocuğu, kendi elleriyle yiyecek almak zorunda kalmanın ıstırabıyla karşı karşıya kaldı. Kardeşlerin en büyüğü, kafası karışmış bir genç, tuhaf aile geleneklerini korumak için ailesine rehberlik etmek zorunda kalacak…

The Silence of the Lambs (1991)

The Silence of the Lambs

‘Kuzuların Sessizliği’nin bir korku filminden daha fazlası olduğu konusunda hemfikir olabiliriz, ancak tartışmanın olmadığı yer, Hannibal Lecter’ın (Anthony Hopkins) sinema tarihinin en korkunç karakterlerinden biri olduğudur.