Sunkenland inceleme

Vector3 tarafından geliştirilen Sunkenland, oyunculara su dolu bir dünyada geçen benzersiz bir hayatta kalma macerası sunuyor. Sunkenland, Ağustos ayı sonlarında Steam’de Erken Erişim’de piyasaya sürüldü ve şu ana kadar olumlu tepkiler aldı. Bu incelemede, Sunkenland’in hikayesini, grafiklerini, oynanışını ve potansiyelini keşfedeceğiz.

Sunkenland inceleme

Sunkenland’da bilinmeyen bir felakete uğramış bir kıyamet sonrası dünya ile karşılaşıyoruz. Oyunda henüz gelişmiş bir anlatım olmasa da atmosferik ipuçları, zaman ve mutasyonla harap olmuş ıssız bir ortama işaret ediyor.

Felakete uğramış şehrin su altı kalıntıları, kırık otoyollardan deniz tabanına çöken apartmanlar, ganimetlerle dolu bir su altı dünyası ile keşfetmenizi bekleyen ilginç yerler var.

Gizemli mutantlar karada dolaşıyor, bu da varyant insan potansiyeline veya felaketin ekolojik sonuçlarına işaret ediyor.

Sunkenland’in Erken Erişim oyunu olduğunu söylemiştik. Geliştirici Vector3 Studio, eğlenceli bir deneyim üretmek için hala oyun üzerinde çalışıyor. Geliştiricinin şimdiye kadar yaptığı bilgilendirmelere göre oyuna daha fazla özellik eklemek için büyük planları var. Genel olarak, Sunkenland’da çok fazla potansiyel var.

Sunkenland 2

Sunkenland oynanış

Temel oyun döngüsü hayatta kalma, keşif, üs kurma, işçilik, araştırma, tekne sürüşü ve ara sıra ticaret etrafında döner. Kaynakları toplamak, bir üs inşa etmek ve kişinin yerleşimini yaratıcı bir şekilde genişletmek, tatmin edici bir ilerleme duygusu sağlar.

Oyunda inşa etmek ve zanaatkarlık çok eğlenceli. Bir araştırma tablosu var ve zamanla yükseltilebiliyor. Oyunda kendi üssünüzü oluşturabilirsiniz, mobilyalar, bulduğunuz sanat eserleri ve hazinelerle dekore edebilirsiniz. Bir jeneratör ve çeşitli aydınlatmalar kullanarak üssünüze elektrik ekleyebilirsiniz.

Sunkenland 3

Dövüş mekaniği genellikle siper tabanlı bir yaklaşıma hitap eder. Menzilli savaşa alışkın olanları ödüllendiren bir sistem. Yakın dövüş mekaniği basit olsa da daha fazla derinlik ve incelik gerektirir.

Bir dizi bina, silah, zırh ve diğer ekipmanlar sunan araştırma sistemi, oyun deneyimini zenginleştiriyor. Gizli kasalarda ve sandıklarda planları ortaya çıkarmak, keşfetmeyi teşvik eder ve benzersiz öğeleri keşfetme arzusunu güçlendirir.

Sunkenland 4

Sunkenland grafik ve ses

Sunkenland’de nesnelerin dokularında ve yapısal öğelerde ayrıntılara gösterilen özen kolaylıkla anlaşılırken, dinamik aydınlatma efektleri oyunun görsel çekiciliğini artırır. Gündüz-gece döngüsü, deniz manzarasına ruhani renkler yayan nefes kesen gün batımları ile dünyanın ambiyansında büyüleyici bir değişim yaratır. Çoğu öğenin belirgin paslanmış görünümü, oyunun kıyamet sonrası atmosferini başarılı bir şekilde pekiştiriyor.

Sunkenland’de su altı manzaraları, ışık ve gölgenin etkileşimini tasvir eden canlı görsel efektlerle olağanüstü bir şekilde parlıyor. Bu ruhani çevre, keşfi zenginleştiren bir gizem ve merak duygusuna sebep oluyor.

Sunkenland 5

Su altı sesleri de oldukça etkileyicidir ve su altına dalmayı daha inandırıcı kılıyor. Etkilendiğim su altı sesleriydi. Bu basit bir şey, ancak su altına daldırmayı daha inandırıcı kılıyor. Su altında dalarken ve hareket ederken çıkardığınız ses, eşyalar açılırken, taşınırken veya toplanırken çıkan seslerler oyuna oldukça canlı bir his veriyor. Oyun müziği de yatıştırıcıdır.

Sunkenland’da saatlerce eğlenecek bir şeyler bulabilirsiniz. Bir oyunun zaman içinde değişmesini ve gelişmesini izlemeyi seviyorsanız, şimdi alın ve nereye gidebileceğini görün.