Mouse sensörü nasıl temizlenir?

Mouse sensörü çok hassastır. Bu nedenle temizlerken bu küçük kılavuzda belirtilen şekilde uygulama yapmanızı tavsiye ederiz. Bu cihaza derinlemesine bir temizlik yapmak istiyorsanız, onu yeni kadar iyi hale getirmenize yardımcı olacak bu basit ipuçlarını izleyin.

Temizlerken fareyi açmamanız gerektiğini unutmayın. Bu cihazların nasıl çalıştığını bilmiyorsak, en iyisi sadece dışını temizlemektir.

Mouse sensörü temizliği

Tüy bırakmayan bir bezi veya pamuklu çubuğu yumuşak sabun ve suyla nemlendirin ve farenin, tekerleğin ve optik sensörün dış yüzeyini nazikçe ovalayın. Açık renkli fareler için, gerektiğinde izopropil alkol (IPA) solüsyonu ile temizlemenizi öneririz.

Mikropsuz bir fareye sahip olmak istiyorsanız dezenfektanlı mendil kullanın. Fazla nemi sıkın ve fareyi yavaşça silin; herhangi bir yuvaya sıvı girmediğinden emin olun. Mikrofiber bezin üzerine birkaç damla izopropil alkol damlatın. Amaç onu ıslatmak değil, cihazı temizlemektir. Farenin tüm yüzeyini nazikçe ovalayın.

Tüm yüzeyi temiz bıraktıktan sonra, çubuğun üzerine bir damla damlatın ve optik sensörü silin. Çubuğun plastiği ile vurmamaya çok dikkat etmeniz gerekir, bu yüzden hafifçe ovalamalısınız.

Son olarak, cihazı en az 30 dakika tamamen kuruması için havanın aktığı bir yerde bırakın. Bu süreden sonra hala ıslak görüyorsanız, yarım saat daha dinlendirin.