The Texas Chain Saw Massacre inceleme

Tobe Hooper’ın 1974 tarihli şok edici filmi “The Texas Chain Saw Massacre”, korku filmi sektöründe önemli bir yer edinmişti. Aynı adı taşıyan video oyunu ile yayıncı Gun Interactive ve geliştirici Sumo Digital, Slaughter ailesini gösterinin yıldızları haline getirdi. Bu inceleme ile bir grup oyuncunun dört kurbanını avlamaya ve öldürmeye çalıştığı çevrimiçi çok oyunculu bir oyunu olan The Texas Chain Saw Massacre’ye detaylı bir bakış atıyoruz.

The Texas Chain Saw Massacre inceleme

1974 yapımı The Texas Chain Saw Massacre, korku filmleri için bir dönüm noktasıdır. Başka hiçbir şeye benzemeyen cesur, vahşetinden ödün vermeyen ve tam anlamıyla ürkütücü bir film. Aynı nitelikleri, bir video oyunu uyarlamasına getirmek çok önemli olacaktır, ki bu tam olarak Gun Media ve Sumo Nottingham’ın yaptığı şeydir. Texas Chain Saw Massacre, klasik film kadar gergin, aynı zamanda tatmin edici bir şekilde inşa edilmiş.

Oyundaki tüm karakterler, arkadaşları Ana Flores’e yardım etmek için bu karmaşanın içindeler. Ana’nın kız kardeşi Maria, Muerto County’de kaybolan bir öğrenci fotoğrafçıdır. Yani, orijinal filmde Otostopçu’nun kullandığını gördüğümüz kamera Maria’nın kamerası ve filmdeki kamp alanı, bu yeni oyuncu kadrosunun orada olduğunun bir başka kanıtı.

the-texas-chain-saw-massacre 1

The Texas Chain Saw Massacre oynanış

Oyunun tasarımı, ailenin üç üyesine karşı dört kurban şeklinde gerçekleşiyor. Ve elektrikli testeresi ona haritadaki çeşitli engelleri aşma konusunda benzersiz bir yetenek veren Leatherface, her maçta mevcut olmalıdır.

Beş kurban ve dünyaya tam olarak uyan yeni yaratılmış iki karakter de dahil olmak üzere beş Slaughter aile üyesinden oluşan bir ekip kadroyu oluşturuyor. Aileyi oynayanlar, aralarından seçim yapabilecekleri sınıf tabanlı kötü adamlara sahip olsa da, kurbanlar, her birinin benzersiz bir şekilde sahip olduğu özel bir yetenek ve çeşitli ama özelleştirilebilir yapılarını oluşturan başlangıç istatistikleri dışında, performans açısından birbirlerine daha yakındır.

the-texas-chain-saw-massacre 2

Kurbanlar bodrum katında et kancalarına saplanmış olarak yola çıkarken, oyunda amaç basit ve heyecan vericidir: Oradan kurtulmak. Bu, önce kancadan tırmanmayı, ardından bir kaçış yolunun kilidini açmayı, ardından oyunun üç haritasından hangisinde olurlarsa olsunlar, avlanırken labirent gibi ve tehlikeli bir dış bölümü geçmeyi kapsar. Söylemeye gerek yok, hayatta kalmak asla kolay değildir.

Leatherface her zaman bodrumda kurbanlarla başlar, yani her tur kaotik bir şekilde hızlı başlar ve o elektrikli testerenin devrini duyduğunuzda, ortam ne olursa olsun dehşette başka hiçbir şeye benzemez. Birinin savaş ya da kaç tepkisini başlatmak için yeterlidir.

Oyunda doğanın gücünü kullanabilirsiniz. Çalılıklar, kır çiçekleri ve hatta su kurtuluşunuz olabilir. Bu arada, metal kapılar, jeneratörler Hooper’ın açılış sahnesindeki mezbaha tartışmasını hatırlatıyor. Çoğu zaman, sizinle açık arazi arasında duran tek şey kilitli bir kapıdır.