En iyi Asya BL dizileri

BL dizilerinin bağımlısıysanız, Asya’nın en iyi BL dizilerini size getiriyoruz. BL dizileri, başlangıçta daha çok romantik sahneleriyle öne çıkmasına rağmen son zamanlarda çekilen yeni BL dizilerinin içerisinde barındırdıkları derin hikayeler, aksiyon sahneleri ve bazen de komedi öğeleri ile ana akım olmaya başladıkları tartışılmaz bir gerçek. Buradan yola çıkarak sizler için Asya ülkelerinde çekilmiş en güzel BL dizilerinin listesini bir araya getirdik. Her bir LGBTQ bireyin içinde kendinden bir şeyler bulabileceği en iyi Asya BL dizileri listesinde 20 dizi yer alıyor.

Kiseki: Dear to Me

Kiseki-Dear-to-Me-jpg

Mükemmel bir karaktere sahip, tıp okumaya kararlı olan Bai Zong Yi, eve giderken yanına yaralı birini almak zorunda kalacağını hiç düşünmemişti. Sadece keskin bir dili değil, aynı zamanda evini kibirli bir şekilde işgal eder. Fan Ze Rui’nin görünüşü Bai Zong Yi’yi biraz üzdü. Ama aynı zamanda sıkıcı okul günlerine canlılık katıyor. Fan Ze Rui, yarı zamanlı çalışarak ve okuyarak merdiveni tırmanmak için çok çalışan Bai Zong Yi’ye sanki geçmiş halini görüyormuş gibi baktı. Bir zamanlar böyleydi, ama ne kadar çok çaba harcarsa, denediği her şeyden vazgeçmek zorunda kaldı. Sonra ne yapacağını bilemeyen bir gangster oldu. Sadece Zong Yi onun gerçekte nasıl biri olduğunu anladı. Birbiri ile alakalı görünmeyen iki insan, eksik oldukları parçayı telafi eden mıknatıslar gibi birbirlerini çekmeye devam ederler.

Not Me

Not-Me

İkizi Black vahşice saldırıya uğradığında ve ardından hastaneye kaldırıldığında White, kardeşine yapılan kötülüğe sessiz kalmaz. Kardeşinden, kendisine ihanet edenin Black’in en iyi arkadaşlarından biri olduğunu öğrenen White, haini alt etmek için Black kılığına girer. Peki hain gerçekte kim?

To My Star

To-My-Star

Aktör Kang Seo Joon, bir zamanlar Güney Kore’nin en büyük ve en popüler yıldızlarından biriydi, ancak bugünlerde kariyeri düşüşe geçti. Ancak popülaritesindeki düşüşe rağmen, yakışıklı şef Han Ji Woo ile tanışıp ona aşık olduğunda şansının değiştiğine inanıyor. Kişilikleri tamamen zıt olsa da bir ilişkiye başlarlar. Ancak Han Ji Woo ve Kang Seo Joon’un özgür ruhluları, hayata, aşka ve diğer her şeye bakış açılarının onarılamayacak kadar farklı göründüğünü fark ettiklerinde aşkları tehdit altındadır.

A Tale of Thousand Stars, 1000 Stars

A-Tale-of-Thousand-Stars

Gönüllü bir öğretmen, kalbinin Tian’a nakledildiği trajik bir kazada ölür. Bir dizi günlük kaydı aracılığıyla Tian, kalbini aldığı öğretmenin hayatı hakkında bilgi edinir. Askeri subay Phupha’ya, onunla bin yıldız sayma sözü de dahil. Tian daha sonra onun ayak izlerini takip etmeye ve hayalini tamamlamaya karar verir. Tian, yeni bir gönüllü öğretmen olarak Phupha ile arkadaş olmaya çalışır. Bununla birlikte, Phupha soğuk bir görünüş yayar. Yavaş yavaş ikisi yakınlaşır, ancak Tian’ın kalbi askeri subayın etrafında hızla atar ve tıpkı önceki sahibi gibi ona aşık olmaya başlar. Ancak bölge çatışma halinde ve tehlikeliyken, bin yıldız sayma sözlerini tutabilecekler mi?

Semantic Error

Semantic-Error

Bir bilgisayar bilimi öğrencisi olan Chu Sang Woo, kurallara saygı duyan, esnek olmayan ve katı bir kişidir. Sang Woo, hiç çaba sarf etmeyen beleşçilerle bir grup liberal sanat projesi üzerinde çalışırken, makul bir şekilde onların isimlerini son sunumdan çıkarmaya karar verir.

Ancak, bu proje yüzünden yurtdışında eğitim planları mahvolan kişiyle ne kadar ilgileneceğini hayal etmemişti. O kişi, herkesin tanıdığı kampüs yıldızı, tasarım departmanından Jang Jae Young. Kişilikleri yağ ve su gibi olan bir mühendis ve sanatçı birlikte çalışmak zorunda kalırsa ne olur? Jang Jae Young, Chu Sang Woo’nun mükemmel dünyasındaki “anlamsal bir hata” (Semantic Error) gibidir.

You Make Me Dance

You-Make-Me-Dance

Song Shi On, çağdaş dans alanında uzmanlaşan bir üniversite öğrencisidir. Büyük bir kavgadan sonra aile evinden atılır ve duygusal bir yara ile baş başa kalır. Hırsının peşinden gitmeye karar verir ve sonunda Jin Hong Seok ile bir çatı katındaki daireyi paylaşır. Bu soğuk ama özenli adam, kredi şirketi Chachacha Capital için borç tahsildarı olarak çalışıyor ve piyanist olma hayalinden vazgeçti. İkili yakın bir bağ kurarken, CEO Cha Soo Ryeon’un sevgisi ve kıdemli Jung Hun’un kıskançlığı, tomurcuklanan aşk hikayelerini raydan çıkarmakla tehdit ediyor.

Cherry Blossoms After Winter

Cherry-Blossoms-After-Winter

Anne ve babası öldüğünden beri Haebom, Taesung’un evinde yaşıyor. Şimdi, on ikinci sınıf öğrencisi olarak, Taesung ile aynı sınıfa giriyor ve bu da durumu daha da garip hale getiriyor. Haftanın her günü, her saat birlikte yaşayan Taesung ve Haebom arasındaki ilişki değişmek zorundadır.

A Shoulder to Cry On

A-Shoulder-to-Cry-On

Lee Da Yeol okulda zamanının çoğunu bir yabancı gibi yaşayarak geçiriyor. Hiç popüler değil, Dae Yeol’un tek gerçek neşesi okçuluk kulübünde geçirdiği zamandan geliyor. Becerileri ona okul bursu kazandıran yetenekli bir okçu olan Dae Yeol, en büyük tutkusunun peşinden gitmekte özgür olduğu sürece yabancı olmayı umursamıyor. Ancak son derece yakışıklı bir sınıf arkadaşıyla zamansız bir karşılaşma başını belaya sokar ve değerli bursunu tehlikeye atar.

Okuldaki en popüler öğrencilerden biri olan Jo Tae Hyun, hemşirenin ofisinde başka bir öğrenci ve Da Yeol ile oynarken yakalandığında hikayenin kendi tarafına inanmakta sorun yaşamaz. Da Yeol’un onunla sevişmeye çalıştığını iddia eden Tae Hyun, bunu düşünmeden okçunun bursunu riske atar. Yanlış anlaşılmayı düzeltmek için çaresiz kalan Da Yeol, söylentileri bastırmak için elinden gelen her şeyi yapar, ancak ne kadar uğraşırsa uğraşsın bu yeterli değildir.

Yaptıklarından tamamen özür dilemeyen Tae Hyun, Da Yeol’un hayatını perişan etmek için elinden gelenin en iyisini yapmaktan zevk alıyor gibi görünüyor; en sevdiği yöntem Da Yeol’u her yerde takip etmektir. Tae Hyun’dan kurtulamayan Da Yeol, günlerini onun gölgesinden nefret ederek geçirir, ancak onunla ne kadar çok zaman geçirirse, duyguları o kadar çelişkili hale gelir; Merak uyandırıyor, nefret ve sevgi arasındaki çizgi tam olarak nerede bitiyor?

Triage

Triage

Dr. Tihn, bir kazada ölen bir öğrenci olan Tol’un hayatını kurtaramayan bir acil servis doktorudur. Doktor kısa süre sonra kendini aynı vakayla uyandığı ve öğrencinin hayatını kurtarmanın bir yolunu bulması gereken bir zaman döngüsünde bulur.

La Pluie

La-Pluie

Yabancılardan hoşlanmayan insanlarla gereksiz yere konuşan bir adamın hikayesini takip ediyor. Ayrıca yağmur yağdığında sensörinöral işitme kaybından mustariptir. Ancak, kaderin karar verdiği gibi, yağmur yağdığında sadece bir ses duyabilir.

Be Loved in House: I Do

Be-Loved

Yaklaşık 10 yıl önce kurulan ‘Seisei Studio’ iflas etme tehlikesiyle karşı karşıya. Neyse ki, yönetimde mükemmel bir kişi olan Jin Yu Zhen ortaya çıkar ve yeni yönetmen olur. Ancak yönetmen olarak geldiği ilk gün stüdyonun atmosferi tamamen değişti. Çalışanlar arasında evliliği ve romantizmi yasaklayan tek bir “kural” koydu ve kuralı ihlal edenler kovulacak… ‘Seisei Studio’ çalışanları, bu ‘Kural’ı ortadan kaldırmak için gizli bir planla işbirliği yapar. Çalışan Shei Lei, yönetmene yaklaşır ve bu otoriter yönetmenin aşkına dair kanıt elde etmeye çalışır, ancak bunun yerine yönetmenin yalnızlık ve geçmiş aşktan zarar gördüğünü keşfeder. Hala bir kalbi olduğunu bilen Shei Lei’nin Yu Zhen’e olan merakı arttı.

Utsukushii Kare

Utsukushii-Kare

Fazla konuşmayan, hiç arkadaşı olmayan ve sınıfının en arka sıralarında yer alan bir lise öğrencisi olan Kazunari Hira. İlk görüşte aşık olduğu kişi Sou Kiyoi’dir. Kimseyle takılmayan sınıfın kralı. Bir o kadar acımasızdır ve sınıfı yönetir. Sou’nun varlığını fark edeceğini uman Kazunari, ayak işlerini yaparak ve öğle yemeği ısmarlayarak itaatkar bir şekilde ona itaat eder.

Where Your Eyes Linger

Where-Your-Eyes-Linger

İki lise öğrencisi arasındaki dostluk başka bir şeye dönüşür: eğlenceli bir chaebol varisi ve her zaman yanında olan çalışkan koruma. Dizi, 18 yaşında TB Group’un tek varisi olan Tae Joo’nun hikayesini anlatıyor. Zengin bir ailede doğan, yakışıklı ve endişelenecek hiçbir sorunu olmayan, genellikle herkesin incelemesi altında yakışıklı bir çocuk olarak tanımlanır. Aynı yaştaki koruması Goo Koo, her türlü dövüş sanatında eğitim almış ve fiziksel olarak güçlü bir vücuda sahip. Tae Joo’nun tek arkadaşı, güvendiği ve yanında güvende hissettiği tek kişi Goo Koo’dur.

Blueming

Blueming

Chan Si Won, gittiği her yerde insanlar arasında popülerdir. Çocukluğunda, küçük kız kardeşi Si Won’a çirkin olduğunu söyleyerek alay etti. O zamandan beri, Si Won yakışıklı olmak için çok uğraştı ve başardı. Şimdi üniversitede olan Si Won, kampüsteki en sevilen kişi olacağından şüphe duymuyordu. Ancak, mükemmel bir görünüme sahip, zengin bir aileden gelen ve hatta harika bir kişiliğe sahip Hyung Daon adında biri var.

Love in the Air

Love-in-the-Air

Açık tenli sevimli bir adam olan Rain, yağmurlu bir günde arabasıyla ilgili bazı sorunlar yaşadı. Şans eseri, iri yarı bir motorcu olan Phayu kurtarmaya geldi. Rain, kaskını çıkarır çıkarmaz görünüşünden tamamen büyülendi. Rain, Phayu’dan biraz hoşlanmamaya başladı. Phayu’nun kimliğini, arabasının tekrar bozulduğu ikinci karşılaşmalarında öğrendi. Phayu, Rain’e onu baştan çıkarmaya çalıştığı konusunda şaka yaptı. Rain o gün geceyi garajında geçirmek zorunda kaldı. Phayu tekrar onunla dalga geçmeye başladı ve Rain’e dokunacakmış gibi davrandı. İşte bu yüzden Phayu, Rain’in 1 numaralı düşmanı oldu ve herkese düşündükleri kadar iyi olmadığını göstermek için Phayu’nun gerçek rengini ortaya çıkarmak istedi. Ama asla kazanamadı ve Phayu bunu sevimli buldu. Rain ona karşı asla kazanamayacağı için, bir ay içinde Phayu’yu kendisine aşık edeceğini söyledi.

I Told Sunset About You

I-Told-Sunset-About-You

Teh ve Oh-aew çocukluk arkadaşıydılar, ta ki rekabet çok güçlenene ve ilişkiyi bozana kadar. Uzun bir aradan sonra, iletişim sanatları alanında üniversiteye kabul için hazırlanırken, ikisinin tekrar buluştuğu bir Çince dil dersi alırlar. Karmaşık hisleri ve duyguları tekrar uyanır.

Bed Friend

Bed-Friend

Uea, kendini beğenmiş kişiliklerden hoşlanmayan çok özel bir kişidir, King ise tam olarak öyle biridir. King ve Uea aynı ofiste çalışıyor ve ikisi de Jade’in en iyi arkadaşı. Birbirlerinden hoşlanmazlar ama sonra bir nedenden dolayı belirli bir “ilişki” yaşamaya başlarlar.

Light On Me

Light-On-Me

Tae Kyung, 18 yaşında bir lise öğrencisidir. Aynı zamanda ömür boyu yalnızdır. Ancak bir gün kendi kararını sorgulamaya başlar ve bir öğretmene artık tek başına olmak istemediğini söyler. Sorun şu ki, yeni arkadaşlar edinmeye nasıl başlayacağınız hakkında hiçbir fikri yok. Öğretmen ona okulun öğrenci konseyine katılmasını tavsiye eder. Kabul eder, ancak arkadaş edinmenin göründüğünden daha zor olabileceğini fark eder.

Konseyin başkan yardımcısı Shin Woo ile tanışır, sakin ve sağduyulu ama aynı zamanda ona karşı biraz soğuk ve Tae Kyung’u kabul etmekte isteksizdir. Bununla birlikte, konseyin süper çekici başkanıyla da tanışır: Da On, anında parlıyor gibi görünüyor. Da On ve Tae Kyung için bir romantizmin başlangıcı kartlarda gibi görünüyor, ancak Shin Woo onaylamıyor gibi görünüyor. Da On’u gizlice seven Da On’un yakın arkadaşının onun yakınlığını kıskanması ve aralarını açmaya çalışmasıyla işler daha da karmaşıklaşır.

Bad Buddy

Bad-Buddy

Küçüklüklerinden beri, Pran (Nanon) ve Pat’in (Ohm) ebeveynleri, her şeyde birbirlerini geçmeye çalışarak derin ve acı bir rekabet yaşadılar. Bu aynı zamanda çocuklarına da uzandı. Çocuklarının başarılarını ve liyakatlerini karşılaştırarak, ister akademik ister ders dışı olsun, iki ebeveyn, birbirlerinin önünde gölgede bırakmak ve övünmek için çevrilmemiş hiçbir taş bırakmadı.

Sanki rekabet bir aile yadigarı olarak aktarılmış ve iki çocuk da rakip olmuş gibiydi. Taki rekabetten yorulup iyi arkadaş olana kadar. Ancak, ebeveynlerinin rekabeti nedeniyle arkadaşlıkları bir sır olarak saklanmak zorunda kaldı. Ve böylece gizli bir dostluk yolculuğu başladı… Ve sonra belki tatlı bir gizli romantizm.

Be Mine SuperStar

Be-Mine-SuperStar

Üçüncü sınıf bir sinema öğrencisi olarak Punn, yakında çıkacak bir drama dizisinin setinde staj yapmaya başlar. Sete gelen Punn, yeni rolüne uyum sağlamakta hiç zorlanmıyor. Öğrenilecek harika profesyonellerden oluşan bir ekiple, Punn’un işine olan tutkusu her geçen gün artıyor. Ancak dizinin yıldızı Achi ile tanışana kadar bu tutku bir aleve dönüşmez. Yakışıklı ve yetenekli, Achi’nin neden ülkenin en sevilen aktörlerinden biri olduğunu anlamak kolay. Achi’ye ilgi duyan Punn, bu parlak süperstara aşık olmaktan kendini alamaz. Ancak, mütevazı bir stajyerden başka bir şey olmayan Punn’ın bu ünlünün dikkatini çekme şansı var mı?