The Invincible inceleme

The Invincible, Starward Industries tarafından geliştirilen ve Regis III gezegenini keşfetmeye giden bir biyolog olan Yasna’nın hikayesini anlatan, fütüristik öğeler ve robotlarla dolu bir macera oyunudur.

The Invincible inceleme

The Invincible, 1964 yılında Stanislaw Lem tarafından yazılan aynı adlı romandan uyarlanan bir oyundur. Bilim kurguyu seviyorsanız ve bu günler için daha sakin bir oyun arıyorsanız, bu bölüm tam size göre.

Oyunun geçtiği Regis III gezegeninde bir dizi olay meydana gelmeye başlar ve her şeyin göründüğü kadar basit olmadığını anlayacaksınız. Bir gizemi ortaya çıkarmanız ve çeşitli kararlar vermeniz gerekecek. Oyunda vereceğiniz kararlar, oyunun sonunu değiştirebilir nitelikte.

The Invincible 1

The Invincible, ilginç bir fikri ve arkasında çok iyi bir hikayesi olan bir oyundur. Eğer yürüme simülatörleri ve bilim kurgu aşığıysanız, deneyebilirsiniz çünkü bundan zevk almanız muhtemeldir. Sadece oyunda doğru kararları vermeyi unutmayın, çünkü her şey sizin için gerçekten kötü bitebilir.

The Invincible hikayesi hakkında fazla bilgi vermek istemiyoruz, spoiler vermemek için. Bu nedenle genel bilgileri kısa tutarak oynanış ve teknik incelemeye geçiyoruz.

The Invincible 2

The Invincible oynanış

Bu tür bir oyun için en önemli kısım, oynanıştır. Bunun basit bir anlatısal macera olduğunu unutmamak gerek. Bu yüzden oyunu oynamak da basit olmalıdır. Oyuna hakkında hiçbir şey bilmediğimiz bir gezegende başlıyoruz ve genel olarak bir yürüme simülatörü içinde olacağız.

Oyunun mekaniği, yavaş yavaş sorularınızı yanıtlayan bir durum sunuyor. Ana hareket basittir, hareket etmek için joystick’i ve koşmak için bir düğmeyi kullanın, şimdilik ihtiyacınız olan tek şey bu olacak. Daha sonra, ilerlediğinizde ve biraz araştırma yaptığınızda, maceranız için belirli araçların kilidini açabileceksiniz. Tarayıcılar, ilgi alanlarını görmek için teleskoplar ve sizi kendiniz keşfetmeye davet ettiğimiz daha fazlası.

The Invincible 3

Oyuna alıştıktan sonra keşfetmenin önemini anlayacaksınız, böylece bazı araçların kilidini açmaya devam edebilirsiniz. Merak uyandıran bir şey, günlüğün farklı ilgi noktaları arasında size rehberlik etmesi için kullanılmasıdır, iyi uygulanmış ve bir bakıma bu hareketi kolaylaştıran bazı ayrıntılara sahip bir şey.

The Invincible’ın ana hikayesi yaklaşık 6-8 saat arası bir sürede bitirilebilir. Ben yaklaşık 7 saatte oyunu tamamladım. Bu, sizden çok fazla saat çalmayacak bir oyun ve bu oyun tarzını seviyorsanız, hoşunuza gidebilir.

The Invincible 4

The Invincible grafik ve ses

Oyunda güzel bir senaryo var ve buna uyumlu bir grafik görsellik sunuluyor. Dokuların yüklenme süresi oldukça iyi. Gezegenin tadını çıkarırken göreceğiniz çizim mesafesi ve manzaralar sizi hayran bırakacak. Genel olarak harika bir görsel güzellik ile karşı karşıyayız, ancak tabi ki her oyunda olduğu gibi burada da iyileştirilmesi gereken bazı öğeler de göreceksiniz. Belki karakter modelleri biraz daha iyi olabilirdi.

Ses bölümüne gelince, müziğin ve atmosferin gerçekten başarılı olduğunu söylemeliyim. Oyunda şu aşamada 9 dil destekleniyor ve seslendirme İngilizce olarak geliyor. Oyunda henüz Türkçe dil desteği yok.