Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin inceleme

Frontier, Warhammer: Age of Sigmar’ın bir uyarlamasıyla geri döndü ve bize Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin adlı gerçek zamanlı bir strateji oyunu sunuyor. Warhammer evreninin sevenlerini memnun edecek olan Frontier’in bu gerçek zamanlı strateji oyununu inceledik.

Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin inceleme

Hikayemiz Sigmar’ın gelişinden yüzlerce, belki de binlerce yıl sonra başlıyor. Frontier belirli bir tarih vermekle ilgilenmiyor ve bizi Orruk’ları ve kaos güçlerini Sigmarite kapılarından çıkarabilecek bir eser arayışına gönderiyorlar. Tüm strateji oyunlarında olduğu gibi dikkatimizi çeken ilk şey, genellikle bu türdeki her oyuna girmenin en iyi yolu olan kampanya modudur. Realms of Ruin kampanyası, bu RTS’nin oynanabilir üç sütunundan biridir ve açık ara en iyisidir. Gerçek şu ki, stüdyo bu tür gibi bilinmeyen bir arazide iyi hareket ediyor ve orta ölçekli bir proje olmasına rağmen, ortalamanın çok üzerinde bir kampanya modu sunuyorlar.

Temel oynanışı için Realms of Ruin, kaynak toplamak ve binalar ve yapılar inşa etmek yerine birim yönetimi ve kahraman becerilerine odaklanır. Oyun dört sütuna dayanıyor: muhteşem, uzun, çeşitli ve çok sinematik bir kampanya, rastgele oluşturulmuş özel durumlara sahip haritalara sahip bir fetih modu, 1vs1 ve 2vs2 çok oyunculu ve geliştiriciler tarafından kullanılan aynı araçlarla kendi haritalarımızı yapmamıza, birimleri bir masa oyunuymuş gibi boyamamıza olanak tanıyan çok eksiksiz bir oluşturma modu.

warhammer-age-of-sigmar-realms-of-ruin 1

Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin oynanış

Kampanya

Oynanış açısından, Realms of Ruin, diğer düşmanlara karşı koymak için tasarlanmış farklı özelliklere sahip birimler, korunacak bir üs, haritada kaynakları çıkarabilmek veya başka binalar inşa edebilmek için fethetmemiz gereken kilit noktalar ve çok büyük ölçekte olmayan savaşlar gibi modern bir RTS’nin temel bileşenlerini sunar. Bunlar, belki de çok basitleştirilmiş olan, biraz yavaş bir tempoda olsa da oldukça iyi çalışan stratejideki klasik bileşenlerdir.

Bu muhteşem kampanya modu, 15 saat veya daha uzun bir süre boyunca stile olan ilgiyi koruyor, ayrıca görevler arasındaki ayrıntılı sahneler ve harika bir işçilik ile net sinematik mesleğinin artısını ekliyor. Bu, harika karakterlere sahip çok iyi bir Warhammer hikayesi. Diğer modlar gibi, Chroniclers, Warrior, Veteran ve Champion olmak üzere dört zorluk seviyesinde oynayabiliriz. Varsayılan seviye olan Guerrero’da işler zaten çok karmaşıktır ve Veteran ve Champion, en deneyimli stratejistler düzeyinde çok zorlu mücadelelerdir.

warhammer-age-of-sigmar-realms-of-ruin 2

Çok oyunculu

Kampanyadan sonra, gerçek zamanlı strateji oyunlarının anahtarlarından biri genellikle çok oyunculudur. Her zaman dünyanın geri kalanındaki diğer hayranlara karşı becerilerini ölçmeye istekli oyuncular vardır ve gerçek şu ki, Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin’in oyun formülü, oyuncular arasındaki dengeyi desteklemek için iyi tasarlanmış simetrik haritalara sahip çok oyunculu bir oyuna uygundur. Gruplara gelince, en azından başlangıçta iyi dengelenmiş görünüyorlar, ancak zaten bildiğiniz gibi oyun dengesizlikleri genellikle haftalarca, belki de aylarca süren çevrimiçi maçlardan sonra tespit ediliyor.

Maçlar 2’ye karşı 2 çatışmadır. Korunması gereken bir üs vardır ve yok edilirse kaybederiz ve rakibe karşı alan kazanmak için haritadaki kontrol noktalarını ele geçirmeliyiz. 4 fraksiyonun hepsine erişimimiz var ve hepsi bir silahlanma yarışı, aynı zamanda bir savaş mantığı içindedir. Bir zaferi veya yenilgiyi işaret eden, kaynaklar ile birimlerin sürekli çekişmesi arasındaki dengedir.

warhammer-age-of-sigmar-realms-of-ruin 3

Fetih Modu

Conquest modu, fikrini mükemmel bir şekilde yansıyor. Bir fraksiyon ve bir general seçtiğimiz ve her biri daha zor olan farklı savaşlarımız olduğu bir mod. Bütün bunlar, oyunu kazanmak veya kaybetmek için diğer fraksiyonun boss’uyla son bir savaş için. Kazanmak 2 saatten biraz fazla sürebilir. Maçlar rastgele olsa bile, düşman birimlerinin ve hedeflerinin yeniden doğma noktasını etkileyen çeşitli zorluklar vardır.

warhammer-age-of-sigmar-realms-of-ruin 4

Yaratıcı modu

Ek olarak, bir yaratıcı modu vardır. 4 segmente kadar renk desenli birimleri düzenleyebilmek için yaratıcı bir modumuz var: bacaklar, göğüs, kafa ve silahlar. Bu basit. Silahları değiştiremeyiz, sembolleri değiştiremeyiz veya çılgın şeyler yaratamayız.