Nvidia G-Sync nasıl açılır?

NVIDIA G-Sync, monitör ve GPU’nun birbiriyle iletişim kurmasına izin vererek ipeksi, yırtılmasız oyun deneyimi sunar. Ekran, GPU’nun yaydığı her kareyi yansıtır ve bu değişken yenileme hızı, oyun sırasında görüntünün bozulmamasını sağlar.

Bir G-Sync ekranı, kablosunu ekran kartının çıkışına taktığınız anda sihirli bir şekilde etkinleşmez. Hafif bir kurulum söz konusu, ancak iyi haber şu ki, NVIDIA GPU’nuz için sürücüleri en az bir kez yüklediğiniz sürece, yüklemeniz gereken herhangi bir ek yazılımınız olmayacak.

PC’nizde G-Sync nasıl etkinleştirilir?

Yapmanız gereken ilk şey, PC’nizde G-Sync ayarını etkinleştirdiğinizden emin olmaktır.

  1. NVIDIA Denetim Masası’nı seçmek için masaüstünüze sağ tıklayın veya sağ alttaki ikonlardan Nvidia logosuna tıklayın.
  2. Kenar çubuğundaki monitör öğesini genişletin.
  3. Configure G-Sync (G-Sync’i Yapılandır) seçeneğini tıklayın.
  4. G-Sync’i Aç’ın yanındaki kutuyu işaretleyin.
  5. Ardından, G-Sync’in yalnızca tam ekran veya tam ekran ve pencereli modlar için etkinleştirilmesini isteyip istemediğinizi seçin.

PC Oyunlarınızda G-Sync Nasıl Kullanılır?

Oyunlarınızda G-Sync’i kullanmak için, birden fazla monitör kullanıyorsanız, monitörünüzü ana ekran olarak ayarlamanız gerekir.

Yukarıdakiyle aynı pencerede, “Birden Çok Ekran Ayarla”yı tıklayın. G-Sync monitörün doğru konumda olduğundan ve birincil olarak vurgulandığından emin olun.

Bunu ana ekranınız yapmanız gerekiyorsa şu adımları izleyin: Windows Ayarlar uygulamasını açın. Sistem’e tıklayın. Söz konusu ekranın onay kutusunu seçin. Aşağı kaydırın ve Ana ekranım yap’ın yanındaki kutuyu işaretleyin.

Artık oynadığınızda, ekranda net, yırtılmasız bir aksiyon elde edersiniz. İşte bu kadar basit!

NVIDIA G-Sync, sektördeki en iyi ekran kartlarıyla çalışır, ancak en iyi şekilde yararlanmak için harika bir sistem arıyorsanız, iyi bir ekran kartı ve G-Sync destekleyen bir monitöre sahip olmalısınız.