Revival: Recolonization inceleme

Revival: Recolonization, kıyamet sonrası bir dönemde geçiyor ve dünyanın önemli anlarda değişebildiği, derin ve tekrar oynanabilir bir deneyim sunan 4x strateji oyunudur. HeroCraft tarafından Steam Erken Erişim olarak yayınlanan oyuna göz attık.

Revival: Recolonization inceleme

Revival: Recolonization, genel olarak terraforming ve iklim koşullarına odaklanan oldukça klasik strateji oyunu mekaniğine sahiptir. Kıyamet sonrası bir ortamda geçen oyunda, gezegene hükmeden All-Mind adlı ortak zekaya sahip robotlardan oluşan bir grup var.

Robotların dışında Elçiler adı verilen bir grup daha var. Elçiler, benzersiz teknolojiyi idare edebilen, karada hareket edebilen ve Demir Çağı seviyesinde var olan klanları yükseltmeye çalışan özel insanlardır. Bunlar, kaynakların ve toprağın kontrolü için birbirleriyle savaşıyorlar, ancak hepsi robotlar ve teknolojik üstünlükleri tarafından tehdit ediliyor.

Revival: Recolonization, dönüş ve altıgen tabanlı bir strateji oyunudur. Oyuncular keşif yapacak, orduları harita üzerinde hareket ettirecek, şehirler oluşturacak ve geliştirecek, diplomasi yürütecek ve bir teknoloji ağacında ilerleyecek. Ama aynı zamanda gezegenin iklimini değiştirmek için elçi hizip liderini ve şaman birimlerini kullanacaklar ve düşman kuvvetlerini ve şehirlerini etkilemek için güçlü fermanlar kullanacaklar.

Revival Recolonization 2

Revival: Recolonization oynanış

İki ordu karşılaştığında, oyuncular savaşı simüle etmeyi veya taktiksel bir katmana geçmeyi seçebilirler. Burada aynı enerji, düşman birimlerini engellemek veya doğrudan hasar vermek için kullanılabilir. Bir dövüş için ev sahibi iklimini seçmek, oyunun başlarında insan güçlerini ezebilecek robotlarla yüzleşirken özellikle önemlidir. Takviyeler, ezici sayılar ve iyi taktikler zafere katkıda bulunur, ancak bunu garanti etmez.

Revival Recolonization 3

Her ulus belirli bir iklimi tercih eder ve bunun dışında şehirler inşa edemez. Başlangıçta, elçi yalnızca bir kapsül kullanarak sıcaklığı etkileyebilir. Ancak asit yağmuru, elektrik fırtınaları, depremler ve daha fazlası dahil olmak üzere daha karmaşık müdahaleler için özel bir araştırma bölümü var. Önemli değişiklikler, üretilmesi zor olan bir ton enerji gerektirir, bu nedenle neyi ve ne zaman hedefleyeceğinizi dikkatlice seçtiğinizden emin olun.

Revival Recolonization 4

Güçlü bir ordu oluşturmak için oyuncuların yerleşim yerlerine dikkat etmesi gerekecek. Oyuncular, tarımdan ticarete, bilime ve özel bağlantı noktasına kadar farklı türde bölgeler inşa etmek zorundadır. Her biri işçilerin kaynak üretmesini gerektirir. Birimler ayrıca şehirlerde oluşturulur ve savaş yeteneklerini geliştirmek için ekipmanlarını tasarlama seçenekleri vardır.

Revival: Recolonization grafik ve ses

Revival: Recolonization, güzel görünümlü bir strateji deneyimidir. Oyuncular, birimlerini, şehirlerinin nasıl geliştiğini ve kıyametten kurtulan birçok anıtsal kalıntıyı görmek için yakınlaştırabilir. Savaş sırasında oyun, arazi ve yetenekler hakkında bol miktarda bilgi sunarak iyi taktiksel kararlar vermeyi kolaylaştırır. Tüm kullanıcı arayüzü öğeleri iyi tasarlanmış ve kullanımı kolaydır.

Revival Recolonization 5

Oyunun müzikleri orkestral ve fütüristik, temaya ve mekaniklere çok uygun. Birkaç saat sonra tekrarlayıcı hale gelebilir. Oyunun geri kalanı ses tasarımı, evreniyle iyi çalışıyor ancak öne çıkmıyor.