Estate Agent Simulator inceleme

Türk oyun stüdyosu KiKi Games tarafından geliştirilen, Steam Erken Erişim olarak piyasaya sürülen Estate Agent Simulator oyunu ile emlak sektörüne ilk adımınızı atabilirsiniz. Estate Agent Simulator ile mülk satın alabilir, tekrar satabilir ve kiralayabilirsiniz. Böylece ilk yatırımınızın ardından mülklerinizin değeri arttıkça bir emlak baronuna dönüşebilirsiniz.

Estate Agent Simulator inceleme

Estate Agent Simulator ile emlak sektörüne dalış yaptık. Estate Agent Simulator gerçek anlamda birinci sınıf bir emlak sektörü macerası. Bu oyunda mülkleri satın alıp, geliştirip, tamir edip, temizleyip, dekore edip, tekrar satabilir veya kiralayabilirsiniz. Türkiye’de gençler için ev almanın ne kadar zor olduğunu düşündüğümüzde hayallerinize bu oyunla sanal da olsa ulaşabilirsiniz.

Estate Agent Simulator 2

Bu oyunu ilk başlattığınızda aklınıza House Flipper ve Powerwash Simulator’ın bir karışımı olduğu hissini uyandıracak. Ancak oyunu bir süre oynadıktan sonra oyunun tuhaf çekiciliğini ortaya çıkaran özünde sunduğu bu hissin kendine özgü yepyeni bir tarz olarak hissettirildiğini görebilirsiniz. Oyunda sokaklarda dolaşıp ev arayabilirsiniz, otobüse atlayıp şehir turu atabilirsiniz. Bazı evlerde ilan bulacaksınız. Oyun içindeki tabletinizi kontrol ederek satın alma veya kiralama işlemlerini yapabilirsiniz.

Estate Agent Simulator 3

Estate Agent Simulator oynanış

Simülatörlerin %99’unda olduğu gibi, kontroller oldukça basit ve iyi yapılmış. Hareket için her zamanki WASD’niz ve öğelerle etkileşim kurmak için birkaç düğme kullanılması yeterli.

Oyunda genel olarak ana amacınız, ev satın almak, temizlik yapmak, evi geliştirmek, tamir etmek, özetle evi daha karlı bir fiyata satmak için daha çekici hale getirmekten ibaret. Temizlik, çöp toplamayı, kir ve kan temizlemeyi, böcek ilaçlarıyla hamamböceği yok etmeyi ve ardından dekorasyon yapmayı içerir. Ev satın almak çocuk oyuncağıdır; sokaklarda gezin veya bir otobüse atlayın, haritayı keşfedin ve emlakçı arandığına dair afişi olan evleri arayın.

Estate Agent Simulator 4

Mobilya sistemi de harika bir ekleme. Satın aldığınız mobilyaları kamyonetinizden boşaltıp eve yerleştirme sistemi, istediğiniz yere kolayca yerleştirmenize ve umduğunuz açıya getirmenize olanak tanır. Bu gerçekten zevk aldığım bir şeydi. İstediğiniz evi inşa etmek için yeterli parayı kazandığınızda kendi evinizi bile inşa edebilirsiniz.

Estate Agent Simulator 5

Oyuna yeni gelen güncellemelerle oyun sürekli geliştiriliyor. Oyunda evcil hayvanınızı sevebilirsiniz. Son olarak çiftliğinizde tarım bile yapabilirsiniz. Oyunun dönüşümü bir yaşam simülatörüne benzer bir hal almış görünüyor.

Estate Agent Simulator 6

Oyun henüz erken erişimde olmasına rağmen oldukça keyif verici bir deneyim sunuyor. Bu oyunun vaat ettikleri göz önüne alındığında, tam olarak hazır hale geldiğinde tadından yenmez bir oyun olacağından emin olabiliriz. Zamanla yapılacak güncellemeler, oynanış iyileştirmeleri, grafik ve seslerdeki geliştirmeler için takip etmeye değer.