Parking Tycoon: Business Simulator inceleme

Geekon tarafından geliştirilen ve Kasım ayının başlarında Midnight Games tarafından yayınlanan Parking Tycoon: Business Simulator, oyuncuları otopark yönetiminin heyecanlı dünyasına sokuyor. Bu incelemede Parking Tycoon: Business Simulator oyununa detaylı olarak göz atıyoruz.

Parking Tycoon: Business Simulator inceleme

Kendinizi hiç otopark yönetimi işinde hayal ettiniz mi? Geliştirme ekibi Geekon ve yayıncı ekibi Midnight Games, Parking Tycoon: Business Simulator ile hayalinizi gerçeğe dönüştürdü. Şehrin ortasında yeni bir park kompleksine sahip olan kişi olarak sizi otopark işletmeciliğinin derinlerine sokuyor.

Oyuna bir ofis ve birkaç otoparkı olan küçük bir arazi bloğunda başlıyorsunuz ve parayı akıllıca nereye yatıracağınızı seçmeniz gerekiyor. Daha fazla otopark daha fazla paraya eşittir, ancak mevcut yapıyı yükseltmek ve işinizi büyütmek size pahalıya mal olacaktır. Şu anda satın alabileceğiniz dört blok arazi var ve en yakın şehrinizdeki her otopark gibi, yukarı ve aşağı doğru bir bodrum katına da genişleyebilirsiniz.

parking-tycoon-business-simulator 2

Parking Tycoon: Business Simulator oynanış

Personelin kilidini açtıktan sonra ve paranız yettiği sürece personel edinmenizi tavsiye ederim. Ödeme almaya ve güvenlik olarak çalışmaya yardımcı oluyorlar ve daha sonra oyunda simülatörde büyük bir faktör olan temizlik yapıyorlar. Ayrıca, bir yol tabanı eklemek gibi otoparkınızı da yükseltebilirsiniz, böylece müşterilerinizi toprak üzerine park etmeye zorlamak yerine, onu betonla kaplarsınız ve sonunda asfalt ve park yerlerine kapaklar ekleyerek daha fazla para kazanabilirsiniz.

Oyunda suçlular da var. Görünüşe göre kaçacak tek kişi onlar ve her zaman tuhaf giyiniyorlar, bu yüzden onları müşterilerin arabalarından parça çalmaya veya binanızı grafiti ile kaplamaya çalışırken yakalamak zor değil.

parking-tycoon-business-simulator 3

Simülatörlerdeki kontrol kurulumlarını her zaman oldukça basit bulmuşumdur, bu da oyunu biraz daha keyifli hale getirir. Oyunda hareket oldukça basittir, WASD kullanarak bir boşluk tuşu ile zıplayabilir ve “Q” tuşunu kullanarak baton veya buharlaştırıcı tabanca gibi şeylere erişmenizi sağlayan radyal bir menü açabilirsiniz. Kontrolleri ayarlamak isterseniz yapabilirsiniz, ancak onları değiştirme ihtiyacı hissetmedim.

Çevresel grafikler, çoğunlukla, çarpıcı görünüyordu ve geliştiriciler, gerçekçi bir his vermek için bazı harika dokular seçtiler.