Farming Simulator 22 – Premium Edition inceleme

Bir kez daha, en ünlü tarım simülatörü Farming Simulator serisinin en yeni sürümü ile karşı karşıyayız. Kendimizi bitki yetiştireceğimiz ve hayvanlara bakacağımız, kendi çiftliğimizi kuracağımız Farming Simulator 22 ve onun en komple sürümü olan Premium Edition ile bir aradayız. GIANTS Software’den gelen bu eşsiz oyunda traktörü çalıştırıyoruz ve işe koyuluyoruz.

Farming Simulator 22 – Premium Edition inceleme

Her yenilemede, Farming Simulator serisinin mekaniğine, gerçekçilik sunmak için giderek daha fazla yenilik ekleniyor. Farming Simulator 22, sadece çiftçi olmak için değil, aynı zamanda ekonomimizi hangi sektöre dayandırmak istediğimize karar verme özgürlüğüne sahip olmak için de yeni özellikler içeriyor, çünkü çiftlik her şey değildir.

Oyuna girdikten sonra üç tür zorluk seçebilirsiniz: kolay, normal ve zor. Bunlardan ilkinde, doğrudan çalışmaya başlamak için tüm unsurlara ve önemli bir para bakiyesine sahip kendi çiftliğimiz olacak, ikincisinde sadece araziye sahip olacağız ve geri kalanını kendi başımıza almamız gerekecek ve üçüncüsü, en zoru, harcayacak tek bir dolarımız olmadan tamamen sıfırdan başlamamız gerekecek. Bu yüzden biraz para kazanmak için dışarıda iş yapmamız gerekecek.

Farming Simulator 22 - Premium Edition 1

Bu sefer aralarından seçim yapabileceğimiz altı farklı ortamımız olacak: Amerika Birleşik Devletleri’nin alışılagelmiş güney çiftliklerini anımsatan Elmcreek, Fransız kırsalından ilham alan Haut-Beyleron ve karlı arazinin hakim olduğu dağlık bölgelere dayanan Erlengrat.

Ayrıca Premium Edition ile gelen Orta Avrupa’daki Zielonka ve Kuzeybatı Pasifik’ten ilham alan Silverrun Forest. Son olarak, Premium Edition’a dahil olan AgroVation paketiyle gelen HORSCH AgroVation haritası. Bunlardan herhangi birini seçmek, ekebileceğimiz ürün türünü veya karşılaşabileceğimiz iş modelini destekler, çünkü belki de karlı bölgelerde tarıma odaklanmak uygun değildir ve örneğin hayvancılığa odaklanmak tercih edilir.

Farming Simulator 22 - Premium Edition 2

Farming Simulator 22 – Premium Edition oynanış

Oyunun gerçekçilik ve derinlik açısından oldukça eksiksiz olduğu söylenmelidir, çünkü çiftliğimizi ileriye taşımak için gerçek hayatta gerekli olan tüm adımları ve eylemleri gerçekleştirmemiz gerekecek ve bu, traktörü araziyi değiştirmek için farklı aletlere bağlamaktan, tarlayı gübrelemekten, tohum satın almak için mağazaya gitmekten, ürünün silolarda depolanması, benzin dökülmesi vb. Ancak, tüm bunları yapmak istemiyorsak ve çiftliğimizin parmağımızı bile kıpırdatmadan büyüdüğünü görmek istiyorsak, her zaman bizim için ellerini kirletecek işçileri işe alabiliriz.

Traktörler ve kamyonlar iyi kontrol ediliyor ve onlarla herhangi bir sorun yaşamayacağız, ancak ticari aracımızı şehre seyahat etmek söz konusu olduğunda, tamamen gerçekçi olmayan fizik ve keskin dönüşlerle kontrolün kesinlikle korkunç olduğunu göreceğiz. Bazen yürüyerek veya traktörlerin kendisinde seyahat etmek kişisel arabadan daha iyidir.

Farming Simulator 22 - Premium Edition 3

Farming Simulator 22’nin ana yeniliği, kendi şehrinizi inşa edebilmeniz ve bölgeyi istediğiniz gibi dekore edebilmenizdir. Klasik yönetim ve inşaat oyunlarına benzer bir menü ile şehrinizi kendi tarzınızda inşa etmek için farklı binalar, işletmeler veya dekorasyonlar seçebilirsiniz.

Bunun elbette bir maliyeti vardır ve yerleştirdiğimiz her unsur bizi iyi bir miktar para ödemeye zorlayacaktır, bu nedenle nasıl hızlı bir şekilde iflas ettiğimizi görmek istemiyorsak, yeterli birikimimiz olduğunda bunu yapmak daha iyidir.

Farming Simulator 22 - Premium Edition 4

Farming Simulator 22 – Premium Edition grafik ve ses

Görsel-işitsel bölüme geçersek, oyunun grafik yönü hiç de fena görünmüyor. Seste bir sürprizle karşılaştık, çünkü oyun içi radyoda çeşitli türlerde farklı istasyonlar ve tanınmış sanatçıların lisanslı şarkıları var, bu da uzun ve ağır tarımsal görevlerle karşı karşıya kaldığımızda bize çeşitlilik ve dikkat dağıtma sağlıyor.

Sonuç olarak, Farming Simulator 22, simülatör hayranlarının seriden beklediği her şeyi sunuyor. Temel aynı kaldığı için gelişiminin muazzam olduğu söylenemese de, bu sürümde tanıtılan yenilikler takdir ediliyor ve ona tazelik katıyor.