Squad 44 inceleme

Eskiden Post Scriptum olarak bilinen Squad 44, 20 büyük ölçekli savaş alanı, 80’den fazla gerçekçi II. Dünya Savaşı silahı ve 50’den fazla gerçekçi araç içeren en özgün İkinci Dünya Savaşı birinci şahıs nişancı oyunudur. Ünlü zorlu FPS oyunu Squad’ın yapımcısı Offworld’dan gelen bir inci.

Squad 44 inceleme

Savaş, Avrupa’nın çiftliklerini, kasabalarını ve şehirlerini kasıp kavurdu ve ister bir uçaktan atlıyor olun, ister deniz yoluyla geliyor olun, ister bir tankla savaş alanına saldırıyor olun, düşmanla çatışmaya girmeden önce ekibinizle bir araya gelmeniz gerekecek. Yenilginin pençesinden zaferi kapmak için iletişime, koordinasyona ve ekip çalışmasına öncelik vermelisiniz. Hollanda’nın kurtuluşu ve Normandiya Savaşı gibi gerçek II. Dünya Savaşı kampanyalarını deneyimleyin.

Sizi akıntıya kaptıran pek çok küçük detay var, mini harita yok, kendinizi pusula ile yönlendiriyorsunuz, silahı 1.5 saniyede yeniden doldurmuyorsunuz, tanklar 3 kişi tarafından yönetiliyor, özel bir görüş yok; yüksekliği ve azimutu hesaplamanız gerekiyor, çalılar arasında çok daha yavaş hareket ediyorsunuz, yürümek hariç tüm hareketler için enerji tüketiyorsunuz.

Bununla birlikte, oyun %100 gerçekçi değil, ancak oyundaki silahlar arasında bir denge kurmamıza izin verdiği için bu çok iyi. SMG’ler Tek Seferlik değildir, bir asker birkaç 10 kg’lık kum torbası taşıyabilir, bandaj takmak kanamayı tamamen durdurur, tüm bunlar mutlaka gerçekçi değildir, Ancak, oyuna dalmış hissetmeye devam ederken sinir bozucu mekaniklerden kaçınmanıza olanak tanır.

Komutan, çavuş veya tank komutanı olmak istiyorsanız bir mikrofona ihtiyacınız var; Aksi takdirde, ekibiniz için ölü bir ağırlık olursunuz. Takım çalışması, birlikte oldukları için keyfi olarak kazanılan puanlarla yapılmaz, oyuncuların düşman askerlerinin, tanklarının, kamyonlarının konumunu çavuşlarına bildirecekleri ve onun da kararlarını ayarlayacak olan komutanı bilgilendireceği sesli iletişim ile yapılır.

İşaretleyiciler sadece kıdemli personel tarafından elle yerleştirilir. Temel asker rolleri için bile, bir mikrofon, bölümünüzün geri kalanıyla iletişim kurmak, onlara yardım etmek, onları düşmanın varlığı konusunda uyarmak için çok yararlı olacaktır, çünkü yine düşmanlar asla bir şekilde ortaya çıkmayacak. Ve sadece çavuş bir işaretleyici yerleştirebilir.

Squad 44 2

Squad 44 oynanış

Oyun, ödüllerin kilidini açmak için öldürmeler veya puanlar yerine ekip çalışmasına dayalı çok daha taktiksel yaklaşımıyla diğer oyunlardan farklıdır. Ayrıca, oyun sırasında herhangi bir puan veya öldürme sayacı görmezsiniz, bunlar yalnızca sonunda görüntülenir. Ayrıca amaç farklı noktaları ele geçirmek veya savunmaktır, eğer ele geçirmeyi başarırsanız, hedefin diğer ucunda 100 askeri öldürmekten çok daha önemli olacaktır.

Komutan savaşmaz, sadece çeşitli bölüm şefleriyle konuşur, işaretler yerleştirir, emirler verir ve topçu ateşi veya bombardıman ister. Ancak, sadece her şeyi havaya uçurmak için bir komutan olarak oynamayın, çünkü bu işinizin yaklaşık %5’ini oluşturur: saldırılar nadirdir ve yeniden şarj olması 10 ila 15 dakikadan fazla sürer. Rolünüz, farklı bölümler arasında organize olmak, grup uyumu oluşturmak ve harita üzerinde genel bir savaş stratejisi oluşturmaktır. Piyade bölümleri en temel, aynı zamanda ordunun bel kemiğidir. Piyade ile puan alırsınız, savunursunuz, bilgi alırsınız.

Squad 44 3

Her piyade bölümünde, boyutlarına bağlı olarak (9’a kadar) kilidi açılan birkaç rol vardır. Takım liderinin komutana biraz benzer bir rolü vardır, ancak azaltılmış bir ölçekte, komutanın emirlerini uygular ve taktiksel taraftaki stratejiden sorumludur: bir pozisyon, bir ev, belirli bir nokta almak. Adamlarını bir arada kalmaları ve kendilerine verilen rolü oynamaları için koordine eder.

Her rol önemlidir ve oyuncular işlerini yapmalıdır, en önemli hedeflere konsantre olmayan bir keskin nişancı gibi ateş eden bir doktor da işe yaramaz. Lojistik bölümü, savunma inşa etmekten, başkalarına mühimmat sağlamaktan, ileri üsler kurmaktan ve hatta havan bombardımanı sağlamaktan sorumludur. Zırhlı bölüm piyade desteği sağlar: hafif zırhlı araçlar, onları yok etmek için düşman kamyonlarının konumunu arayabilirken, ağır zırhlı araçlar diğer zırhlı araçları ele geçirecek ve önemli mevzileri engelleyecektir.

Squad 44 4

Yani oynanış oldukça yavaş, çılgınca art arda nişancı karşılaşmaları oynayan bir fps hayranıysanız ve her zaman aksiyon istiyorsanız bu oyun size göre değil. Parça yapmak için malzeme almak için direkt olarak koşarsanız, bunun bir faydası yoktur, birkaç saniye sonra ölme riskiyle karşı karşıya kalırsınız ve takımınız için puan kaybedersiniz. Rambo’yu manevi bir baba olarak görüyorsanız, grup lideriniz sizi kesinlikle kovacaktır.

Atış iyi yapılmış, silahların geri tepmesi iyi yönetiliyor, balistik de. Sürüş doğru, çok keskin dönerken bazı sarsıntıların varlığını veya küçük aşılmaz engellerin varlığını fark edeceğiz. Sınıfımıza bağlı olarak elimizde birçok araç var ve oyun bizi duruma göre her şeyi kullanmaya zorluyor.