Kadıköy-Kartal Metrosu 2016’ya kadar indirimli

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan karara göre, Kadıköy Kartal Metro Hattı’nda uygulanan yüzde 50 indirimin 15 Ocak 2016’ya kadar uzatıldı..

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı toplantısında hala yüzde 50 indirimli olarak hizmet veren Kadıköy Kartal Metro Hattı’nda indirim uygulama süresinin uzatılması yönünde karara varıldı.

Meclis kararına göre, daha önce Haziran 2015 tarihine kadar indirimli olcağı açıklanan Kadıköy – Kartal Metro Hattı 15 Ocak 2016’ya kadar yüzde 50 indirimli olarak yolcu taşımaya devam edecek.

Kadıköy ile Kartal arası yolculuğu 32 dakikaya düşüren Kadıköy Kartal Metro Hattı, 22 kilometre uzunluğunda ve toplam 16 istasyona sahip. 3,1 liraya mal olması sebebiyle Cumhuriyet tarihinin en büyük metro yatırımı olarak nitelendirilen Kadıköy Kartal Mero Hattı’nda Kadıköy – Ayrılıkçeşme – Acıbadem – Ünalan / Uzunçayır – Göztepe – Yenisahra – Kozyatağı – Bostancı – Küçükyalı – Maltepe – Huzurevi – Gülsuyu – Esenkent –Adliye Hastane – Soğanlık – Kartal istasyonları bulunuyor.