Yüksel Çiftçi: Gönül insanı olmaya geldim

İlk dönem Kartal Belediyesini CHP’ye kazandıran efsane ilçe başkanlarından Yüksel Çiftçi Kartal Belediye Başkanlığı için aday adaylığı toplantısını ilçe merkezinde gerçekleştirdi! Çiftçi sözlerine; Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla beraber şehitlik mertebesine ulaşan tüm vatan evlatlarını rahmetle yad ederek ve Önceki gün Tunceli’de donarak şehit olan iki askerimizin ailerine sabırlar dileyerek başladı..

İlçe başkanı, kadın kolları, gençlik kolları ve kalabalık bir partili topluluğu karşısında açıklamalarına devam eden Çiftçi, “değerli dostlar ben her şeyden önce Belediye Başkanı aday adaylığından önce gönül insanı olmak istiyorum, gönül adamı olmak istiyorum. Gönül insanı tüm kitleleri hiç bir ayırım yapmadan onları içselleştirebilen ve onlarla beraber yol alabilen insandır. En önemlisi gönül insanı kişilerin ayağının turabı olabilen insandır, eğer ayağının turabı olursan sen halkın milletin adamı olursun o halk o millette seni başının tacı eder bu uslupla yola çıkmak istiyorum.” dedi.

Çiftçi’nin konuşması şöyle:

Değerli dostlar bildiğiniz üzere şahsım Yüksel Çiftçi öz geçmişimi sizlere tekrar taktim etmek istiyorum, 1975 İstanbul Kartal’da doğdum. Kartal’da merkez Eczacı Başı ilk öğretim okulunu bitirdim akabinde Ahmet Şimşek Kolejinde ilk orta ve lise öğrenimini gördüm ve hemen ardından yüksem öğrenimimi Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi Turizm işletme bölümlerini bitirdim ve hemen ardından 1999 yılında partimiz baraj altında kalmışken partililik sorumluluğu gereği burada çırçırda bulunan ilçe binamıza giderek gençlik kollarında çalışmalar yaptım ve o süreçteki gençlik kolları başkanı sayın Erdinç Tarhan’ın yönetiminde yer alıp gençlik kolu sekreterliği yaptım.. Ardından 2006 yılında ilçe yönetim kurulu üyeliği ve ilçe saymanlığı görevinde bulundum, hemen ardından yine 2006-2010 yılı sonuna kadar ilçe başkanlığı görevi yaptım 3 dönem üst üste ve ilçe başkanlığı yaptığım dönemde de 2009 yılında da burada hali huzurda bu ilçe binasını açtığımız zaman o dönemin genel başkanı Deniz Baykal’ın nezdinde burada sizlerle beraber ilçe binamızı açmıştık ve o süreçte sizlerle beraber önceki dönem genel başkanımızada bu vesile ile geçmiş olsun dileklerimi yolluyorum inşallah tez zamanda partilileriyle yakınlarıyla dostlarıyla sizlerle bizlerle bir araya gelir.. ve o süreçteki sayın genel başkanımıza buradan balkonda hitap ettiğinde mini bir miting yapmıştık sizlerle beraber, hemen 2009 seçimlerinden bir kaç ay öncesinde. Burada söz vermiştik yürek yüreğe el ele şevkle hırsla aşkla ve o sözümüzü yerine getirmenin gururunu yaşadık.

Şimdide yıl 2019, 2019’da da Türkiye’nin birleştirici gücü çok kıymetli genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ilçe başkanımıza İl başkanımıza ve tüm üst kurullarımıza şayet bayrak bize verilirse inşallah tarihi tekerrür ettirip 2009 ruhu ile yine yeniden 2019 da meş’aleyi yakmaya devam edeceğiz ve Kartal evimiz Kartallılar ailemiz Kartal yükselecek sloganıyla sizlerle beraber yine Kartal’da sosyal adaleti sosyal belediyeciliği devam ettireceğiz.

Değerli dostlar siyasey ekip işidir, siyaset ekip ruhuyla yapılır. Şahsen ben okyanusta bir damlayım. Ancak sizler el verirseniz sizler yürek verirseniz sizler omuz verirseniz bizlerin başaramayacağı hiç bir şey yoktur. Mühim olan yüreklere dokunacağız o yürekte bende var. Ben sizlerle şayet güzel projeleri halka indirip halka dokunup onların yüreğine hitap edebilirsem bizler çok daha iyi işler başarırız.

Açıklamasında yanında bulunan ekip arkadaşlarınıda tanıtan Çiftçi, konusunda eğil olan konusunda uzman olan burada önemli olan tabiki kartala güzel şeyler yapacağız ama kültür sanat başkenti yapmak için çok önemli projelerimiz var. Aramızda Türkiyenin en büyük duayen sanatçılarından Enis Fosforoğlu ağabeyimiz yanımızda ve yine bize kültür sanat genel koordinatörlüğünü yapacak sayın Seren Fosforoğlu hanımefendi burada, Sivas Madımak’ta katledilen Edibe Sulari’nin yeğeni halk ozanı Davut Sularinin torunu halk sanatçısı Berrin Sulari hanımefendi yanımızda kültür sanat dalında gerçekten Kartalı yükseltecek insanlarla çok güzel projeler beraber yapacağız.. Ve yine hemen yanımda Kartal Sporun kulüp başkanlığını yapmış 2009 da benim ilçe başkanlığımda rozet takıp meclis üyeliğine getirdiğimiz ve hemen ardından Kartal Belediye Başkan Yardımcılığı uzun yıllar yapan namı değer Ergun Babamızda aramızda, bu arada biraz önce kartal spor taraftarlarıda beni aradılar iki otobüs buraya gelmek istediler kendilerine teşekkür ettim çünkü biz aile arasında fikirleri yarıştırırız fikirleri çatıştırmayız yanlış anlaşılmaya mahal vermeden sov yaptırmadan bizim şov yapmaya ihtiyacımız yok biz iş yapacağız kendilerine teşekkür ettim sağolsunlar varolsunlar 15-20 kişilik bir heyet geldiler burada yanımızdalar Ergun Baba da onlarla beraber içselleştirilmiş bir ağabeyimiz Kartal stadınıda söz verdim sizlerede arz edeyim projelerimizde zaten var hak ettiği şekilde üst liglere ve 20bin kişilik stadyumla beraber çok iyi şeyler yapacağız. Yine hemen sol başta genel kurmaydan emekli albay hakim Orhan Önder hukukçu ağabeyimiz yanımızda, yine yanımızda Karadeniz camiasından Kartal’ın yerlileri Özbek ailesinden Hakan Özbek kardeşim yanımda ve bunlarla beraber her şeyden öte Kartal örgütü yanımda olacak ben İlçe başkanına teslim olacağım, örgütüm öncelik olacak, önce örgüt, önce örgüt, önce örgüt, önce parti olacak!

Yüksel Çiftçi konuşmasını “Kendimi Kartallılara emanet ediyorum” diyerek bitirirken salondan büyük alkış aldı.

Çiftçi’nin basın toplantısında; Demokrat parti İstanbul il başkanı Adem İpek, Önceki Dönem Mhp il genel meclisi ve Refahiye hizmet gönüllüleri Başkanı Suat Çalışır, İYİ Parti il başkan yardımcısı Dursun Çolak, Genelkurmay’dan emekli Albay Hakim Orhan Önder, Kartal Eski Emniyet Müdürü ve Belediye Başkan Yrd Ergün Öztaner, Sanat Dünyasından Yüksel Çiftçinin kültür sanat koordinatörlüğünü yapan Tiyatrocu Enis Fosforoğlu, Seren Fosforoğlu ve Ünlü halk Ozanı Davut Sulari torunu Halk Sanatçısı Berrin Sulari, hazır bulundu..