AK Parti Kartal adayı Binali Yıldırım’ın yeğeni Cem Murat Yıldırım

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’nin Kartal Belediyesi başkan adayı, AK Parti’nin İBB adayı Binali Yıldırım’ın yeğeni Cem Murat Yıldırım olacağı iddia edildi.

Kartal’a Erzincanlı aday

AK Parti’den İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Binali Yıldırım, kulis bilgilerine göre Kartal için Erzincanlı yeğeni Cem Murat Yıldırım’ı seçti.

Kartal’da aday olmak için Yıldırım’ın bürokrat yeğeni istifa ettiği belirtildi. Yıldırım’ın yeğeninin yerel seçimlerde İstanbul’un Kartal ilçesinden aday olacağı iddia edildi.

Genel merkezin planladığı bazı ilçe adaylarına karşı çıkan ve “Benim bazı ilçelerle ilgili önerim var” diyen Yıldırım, kendine yakın bürokratları da istifa ettirdi.

Cem Murat Yıldırım tartışmalara neden oldu

Cem-Murat-Yildirim

Cem Murat Yıldırım daha önce rakı içerken görüntülendiği fotoğrafla gündeme gelmiş, sızıntıdan Davutoğlu ekibi sorumlu tutulmuştu

Yıldırım’ın yeğeni olan Cem Murat Yıldırım, Ulaştırma Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü görevinden istifa etti.

Kulis bilgilerine göre Cem Murat Yıldırım’ın İstanbul’un Kartal ilçesinden belediye başkan adayı gösterileceği öğrenildi. Yeğen Yıldırım, Binali Yıldırım ile birlikte siyaset yapacak.

AK Parti genel merkezinin hazırladığı 39 ilçedeki aday adayları konusunda Binali Yıldırım’ın itirazları bulunuyor. Bazı ilçelere isim öneren Yıldırım’ın bu taleplerinin de değerlendirildiği öğrenildi.