Pendik’te Kemiklidere 10. Yan Kol’un Velibaba etabı tamamlandı

İstanbul Pendik’te yapımı devam eden Kemiklidere 10. Yan Kol’un 1,2 km.lik Velibaba etabı tamamlandı.

Pendik Belediyesi tarafından yapılan yol açma çalışmaları kapsamında, sürücülerin Pendik içinde batıdan doğuya kesintisiz ulaşım konforu sağlaması amacıyla “Kemiklidere 10. Yan Kol” çalışmasında önemli bir aşama kaydedildi.

Pendik’te batıdan doğuya hızlı ulaşımz

Şehri batıdan doğuya ortadan ikiye bölecek 15 kilometrelik yolun Velibaba etabı tamamlandı. Hizmete giren 1,2 kilometrelik etap, şimdilik Aydos Caddesi’ni Barbaros Hayrettinpaşa Caddesi’ne bağlama fonksiyonunu sürdürüyor. Diğer mahallelerdeki etaplar da tamamlandığında Velibaba’dan hareket eden bir sürücü, kesintisiz bir şekilde Ahmet Yesevi Mahallesi’ne kadar gidebilecek.

Pendik’in batıdan doğuya kesintisiz şekilde ulaşım konforunu sunmak maksadıyla yapımı süren “Kemiklidere 10. Yan Kol” kuzeyden güneye sırasıyla Velibaba, Ertuğrulgazi, Yayalar, Sülüntepe, Şeyhli, Güllübağlar, Ramazanoğlu, Sanayi, Kavakpınar, Orhangazi, Fatih ve Ahmet Yesevi Mahallelerini birbirine bağlayacak. “Kemiklidere 10. Yan Kol” tamamlandığında E-5 gibi kentin ulaşım anlamında omurgası niteliğinde olacak. Çift gidiş ve çift geliş şeklinde trafik düzenine sahip olacak yol sayesinde mahalleler arasındaki trafik yoğunluğu azalacak.

pendik-mahmut-bayram-dere-yolu-projesi-2.jpg
pendik-mahmut-bayram-dere-yolu-projesi.jpg