Şile Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Şile Belediyesi ile Hak-İş Hizmet-İş Sendikası arasında KHK ile kadro sahibi olan 256 belediye işçisini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ile Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan imzalanan sözleşme töreni yapıldı.

Toplu iş sözleşmesi töreninde konuşan İlhan Ocaklı; toplu iş sözleşmesinin imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Mevcut kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirmek için çaba sarf ediyoruz. Emekçi kardeşlerimizin gayreti ile belediyemizi daha ileri taşıyacağız. Her bir arkadaşımızın alın terine sahip çıkarak karşılığını vermek için elimizden geleni yapacağız. Verilen her emek ve alın teri kutsaldır. Toplu iş sözleşmeniz hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Hak-İş başkanı: Sizler kadrolu oldunuz

Törende konuşan Hak-iş Genel Başkanı Mahmut Arslan; ”Önümüzdeki yıldan itibaren bu toplu sözleşme sistemi de tamamen kadrolu arkadaşlarımızın sistemiyle beraber yürüyecek. Esas olan şudur, sizler Şile Belediyesi’nin kadrolu işçisi oldunuz. Sizler belediyenin çalışanlarısınız. Bu tarihi bir dönüşüm ve reformdur. Bu reformun mimarı da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Şu anda 80 milyonluk ülkemizin belediyeler, özel idareler, bakanlıklar ve KİT’lerde toplam kadrolu çalışan sayımız 180 bindir. Biz taşeron mevzuatıyla ilave 1 milyon kamuya kadrolu işçi kazandırdık.” dedi.