Metro ve Marmaray’da bisiklet yasağı esnetiliyor

İstanbul’da metro ve Marmaray tren ulaşımında bisiklet taşıma yasağında esnetme yapılması planlanıyor. Çevreyi kirletmeyen ve fosil yakıtlar kullanmayan ulaşım araçlarının desteklenmesi bağlamında toplu ulaşımda bisiklet kullanımına yönelik yasak esnetilecek.

Bisiklet ve scooter gibi ulaşım araçlarının şu anki durumda, 07:00 – 09:00 ile 16:00 – 20:00 aralıklarında metro ve Marmaray’a alınması yasak. TCDD, bu sürelerde 30’ar dakikalık esnetmeye karar verdi.

Metro ve Marmaray’da bisiklet yasağı

TCDD’nin 12 Kasım’da yaptığı açıklamasında, yoğun bir talep olduğu vurgusu ile sabah ve akşam saatlerinin her ikisi için de 30’ar dakikalık iyileştirme yapıldı. İşte TCDD’nin o açıklaması:

“Son dönemlerde yolcularımızdan kentiçi banliyor trenlerinde bisiklet taşımanın yasak olduğu zirve saatlerin daraltılması suretiyle taşıma saatlerinin artırılması yönünde talepler alınmıştır. Gelen talepler doğrultusunda mevcut saatler 07:00 – 08:30 arasıyla 16:00 – 19:30 şeklinde güncelleme yapılarak yeni hazırlanan Yurtiçi Yolcu Tarifesi Ek-4 Bisiklet taşımaları ekinde güncellenmiştir.”