İSPARK’ta kartla ödemede indirim uzatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklarından İSPARK’a bağlı otoparklarda, Ekim 2019’da başlayan İstanbulkart ve kredi kartı ile indirimli ödeme imkanı sunan kampanya, yoğun talep üzerine 31 Mart 2020’ye kadar uzatıldı. Trafik akışını hızlandırmak ve teknolojik yeniliklerle vatandaşların hayatını kolaylaştırarak daha hızlı ve güvenli bir otopark hizmeti sunmak isteyen İBB, İSPARK’a bağlı otoparklarda başlattığı kart ile ödemede indirim kampanyasını uzattı.

İSPARK otoparklarında büyük kolaylık ve avantaj sağlayan İstanbulkart ve kredi kartı ile indirimli ödeme, 31 Mart 2020 tarihine kadar devam edecek. Sürücüler, tüm İSPARK’larda İstanbulkart ile ödeme yaptıklarında yüzde 10, kredi kart ile ödeme yaptıklarında ise yüzde 5 indirimden faydalanmaya devam edecekler.

Sürücülere otopark ücretini daha hızlı ödeme imkanı sunan ve nakit ödeme zorunluluğunu ortadan kaldıran kartla ödeme uygulaması, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Daha önce sınırlı olarak uygulanan kart uygulamasının bütün İSPARK otoparklarına yaygınlaştırılmasıyla kart kullanım oranı yüzde 1’den yüzde 12’ye çıktı.