Adakart başvurularına yoğun ilgi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Şehir Hatları’nın Adakart başvuruları için son tarih uzatıldı. Adalar’da yaşayan ve çalışan vatandaşların kullanabilecekleri Adakart başvuruları yıl boyunca yapılabilecek.

20 Ocak’ta başlayan başvurular için, daha önce 28 Şubat 2020 Cuma günü son başvuru tarihi olarak açıklanmıştı. Son zamların ardından Adakart’a ilgi artınca, İBB Adakart başvuruları için son tarihi kaldırdı.

Başvurularda yaşanan yoğunluğu dikkate alan Şehir Hatları, süre uzatımının yanı sıra yeni bir başvuru noktası daha belirledi. Büyükada İskelesi’ndeki Adakart başvurusu noktasına, Bostancı İskelesi’ndeki Beyaz Masa da eklendi. Büyükada İskelesi’ndeki Beyaz Masa ofisinden, Bostancı İskelesi önündeki Beyaz Masa mobil iletişim aracından, Kadıköy ve Karaköy’deki Belbim başvuru merkezlerinden teslim alınabilecek olan Adakart, bir yıl boyunca geçerli olacak.

Günde 6 hattan 50 sefer gerçekleştiriliyor. Şehir Hatları, 24 saat hizmet verdiği Adalar’a her gün 6 ayrı hattan 50 sefer gerçekleştiriyor. Adakart ile Adalar arasındaki seferler ücretsiz, diğer hatlarda ise 6 liraya yapılıyor.

Öte yandan, Kartal’dan Adalar’a seferler düzenleyen Prenstur ise 7 TL olan bilet ücretini 14 TL’ye çıkardı.