KARYAPSAN’da üretilen asfalt Kartal’ın cadde ve sokaklarına dökülüyor

Kartal Belediyesi, asfalt sezonunun başlamasıyla birlikte yol yapım çalışmalarına hız kazandırdı. İlçenin çeşitli noktalarında asfalt serim, bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor. Çalışmalarda kullanılan asfalt, Kartal Belediyesi’nin iştiraklarından KARYAPSAN asfalt fabrikasında üretilerek Kartal’ın cadde ve sokaklarında kullanılıyor.

Kendi asfaltını üretme konusunda örnek belediyelerden biri olan Kartal Belediyesi, bu yöntem ile hem daha kaliteli hem de ekonomik asfalt elde ediyor.

Haziran ayının gelmesi ile birlikte Kartal Bld. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Hürriyet ve Atalar Mahallesi’nde çalışma başlattı. Mahallelerin sokak ve caddelerinde uygulanan asfalt serim işleminin ardından, kaldırımlar boyandı.

Çalışmalar kapsamında Uzmanlar Caddesi, Ozanlar Caddesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Mithat Paşa Caddesi, İşçimenler Sokak, Çamsakızı Sokak, Yeşim Sokak, Zenne Sokak, Demir Sokak, Reyhan Sokak, Takdir Sokak ve Türkeli Sokak ile Atalar Mahallesi Ata Sokak’ta asfalt serim çalışmaları yapılırken, Apaydın Sokak’tan başlanarak Hürriyet Mahallesi’nin diğer sokak ve caddelerinde de ve Kartal’ın diğer mahallelerinde çalışmalar devam edecek.