Pendik’e 4 bölgede toplamda 50 km uzunluğunda bisiklet yolu

İstanbul Pendik’te bisiklet yolları diğer ilçeleri kıskandırıyor. Pendik Belediyesi ile İBB işbirliğinde gerçekleştirilen çalışmalarda Pendik’te 4 bölgede toplamda 50 km uzunluğunda bisiklet yolu olacak ve 29 adet İSBİKE istasyonu yer alacak.

Pendik Belediyesi’nin daha önce 10 km’lik etabı tamamlanan proje kapsamında güzergaha bisiklet park istasyonları yerleştirilmeye başlandı. Yenişehir, Çamlık, Kurtköy ve Harmandere bölgelerinde başlatılan “Bisiklet Yolları Projesi” yarıda kaldığı devam ediyor.

Proje kapsamında güzergahlara bisiklet park istasyonları yerleştirilmeye başlandı. Projenin tamamı bittiğinde 29 adet olacak istasyonlardan ilk etapda 8 tanesinin imalatı Pendik Belediyesince tamamlandı. İBB iştiraklarından İSBAK A.Ş tarafından güzergaha bisiklet istasyonları monte edildi.

Ekonomik ve çevreci bir ulaşım aracı olan bisikletin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla yapılan bisiklet yolu projesi Yenişehir, Çamlık, Kurtköy ve Harmandere bölgelerinde yapılıyor. Etap etap yapılan proje tamamlandığında güzergahın uzunluğu 50 km’yi bulacak. Tüm bisiklet yolları metro, okullar ve AVM’lere entegre edilecek. Bisiklet yollarında ilerleyen yıllarda teknik servisler de yer alacak. Proje tamamlandığında İstanbul’un en uzun bisiklet yolu Pendik’te olacak.