Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel, Kartal’a şiirle seslendi

CHP’nin Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel, 31 Mart seçimleri öncesi Kartal’a şiirle seslendi. Doğma büyüme Kartallı olan Gökhan Yüksel, çocukluğu ve öğrencilik hayatının da geçtiği Kartal’a olan sevgisini kendi sesinden bir şiirle gündeme taşıdı.

Gökhan Yüksel’in okuduğu şiirde “Kartal’da çocuk olmayı, aile olmayı, arkadaş olmayı, dost olmayı, birlik olmayı, aidiyeti ve beraber yol yürümeyi ben bilirim. Sokağında koşarak çocuk oldum, okulunda okuyarak yetiştim, Kartal’ı dinleyerek ait oldum mahallesine. Şimdi minnet ve teşekkür etmek için önümüzde güzel bir fırsat var. Kartal hep yüksekten baksın diye geleceğe.” Dizeleri yer aldı.

İşte Gökhan Yüksel’in Kartal şiirinin tamamı:

Kartal…

Şehirlerin en güzelinin hatıra defteri. Marmara’nın heyecanını dindirdiği, dünya ile selamlaşan bakışı. İki yakalı şehrin bir olma haykırışı …

Sokakları umuttur, bilirim…

İnsanı, tüm farklılıklarla güzelleşme çabasında; Telaşı içten, sevgisi bizden,

Bilirim… Beklentisi vardır.. Kaygısı vardır, gelecek için.. Koruma isteği vardır geçmişi için.. Umudu vardır bu günü için..

Bilirim… Yeşilinden denizine tebessüm eden rüzgarı vardır.. Sesi mesela, dinlersen huzur veren bir sesi vardır.

Bilirim… Ben Kartal’da çocuk olmayı, aile olmayı, Ben Kartal’da arkadaş olmayı, dost olmayı, Ben Kartal’da birlik olmayı, aidiyeti ve beraber yol yürümeyi bilirim…

Bilirim çünkü ben sokağında koşarak çocuk oldum..

Okulunda okuyarak yetiştim.. Kartal’ı dinleyerek ait oldum mahallesine.

Şimdi benim; Deniziyle, yeşiliyle, insanıyla, sesiyle, hayalleriyle, umuduyla, tüm güzellikleriyle büyük bir ailem var.

Şimdi minnet ve teşekkür etmek için önümüzde güzel bir fırsat var… Kartal hep yüksekten baksın diye geleceğe…