Ataşehir’in çehresini değiştirecek projeler geliyor

AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Nimetullah Topu, imar ve mülkiyet sorununun AK Parti Belediyeciliği ile en kısa sürede aşılacağını belirterek, ‘Modern yaşamın merkezini oluşturacağız’ dedi.

İBB Başkanı Kadir Topbaş’la birlikte bölge esnafı ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelen Topu, Ataşehir’e 2 Metro hattı kazandıracaklarını ve Maltepe ile Ferhatpaşa bağlantı yollarının hizmete açılacağını söyledi.

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Nimetullah Topu ile birlikte Ataşehir’de sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla bir araya geldi. Vatandaşlara da hitap eden İBB Başkanı Topbaş, Ataşehir’in yeni kurulan bir ilçe olmasına rağmen sorunlarla boğuştuğunu belirterek, ‘‘Yerel yönetimler halka en yakın temsil noktası olmalıdır’’ dedi.

İMAR VE MÜLKİYET SORUNU

Başkan Topbaş ve Nimetullah Topu Ataşehir’de modern bir yaşamın özleminin çekildiğine dikkat çekerek, bu yönde hazırlanan projelerle ilgili bilgiler verdiler. Ataşehir Sebze Meyve Hali, Tuzla Aydınlı’ya taşınarak dünyanın en modern hali inşa edilecek. Gümrük alanı kaldırılacak. 2 yol bağlantısı olan Ataşehir’e, Maltepe KİPTAŞ Konutları’ndan, Ferhatpaşa üzerinden Bostancı’ya bağlanan bir bağlantı yolu projesi ile Ferhatpaşa-Çamaşır Deresi üzerinden Bostancı’ya bağlanacak bir başka yol projesi hazırlandı. Maltepe ve Ferhatpaşa bağlantı yolları hizmete açılacak.

2 AYRI METRO HATTI GELİYOR

Ataşehir’e 2 ayrı metro hattı getirilecek. Bostancı-İçerenköy-Kayışdağı metrosu, Ümraniye metrosu ile bağlantılı olacak. Diğer hat da Yenisahra-Barbaros-Finanskent-Ümraniye metrosu olacak. Ataşehir projeleri arasında yeni yeşil alanlar, donatı alanları ve eğlence merkezleri de var. Fikirtepe’de de önümüzdeki hafta içinde inşaatları başlatılacak.

TOPU: BİRLİKTE KAZANACAĞIZ

2009 yılından beri hergün eriyen ve halktan uzaklaşan bir belediyeciliğe birlikte şahit olduklarını vurgulayan Nimetullah Topu, imar ve mülkiyet sorununa dikkat çekerek en kısa sürede bu sorunun çözüme kavuşturulacağını söyledi. AK Parti Belediyeciliği’ni Ataşehirlilerin hizmetine sunmak için yola çıktıklarını belirten Topu, ‘‘Belediyecilik anlayışı halktan uzaklaşmak değil, halkla bir bütünleşmek demektir. Bugünden itibaren ev ev , kapı kapı dolaşarak çalışmalarımızı anlatacağız ve kısmetse 31 Mart sabahı bütün halkımızla belediyemizi geri alacağız’’ dedi.