Gizli kodlar kullanarak iPhone’unuzun gizli özelliklerini keşfedin

- Yorumlar

Hücresel teknolojinin ilk zamanlarından bu yana gizli kodlar mobil cihazınızın yazılımına gömülmüştür ve hala daha yerini korumaktadırlar. iPhone için de, sinyal sorunları ve diğer sorunları gidermek için özel bir teşhis modu mevcuttur.

Bu teşhis moduna alan testi denir ve iPhone’unuzda telefon uygulamasını açıp *3001#12345#* tuşlayarak yapabilirsiniz. Teknik bir menüye ulaşmış olacaksınız ve profesyönel testler yapabileceksiniz.

Kullanıcıları en çok ilgilendiren kısmı sinyal testinin yapılması. Alan test modunda, güç tuşuna basılı tutun, kaydırma çubuğu görünene kadar, ardından ana butonuna basılı tutun, ana ekranı gelene kadar, noktaların yerine numerik okuma ekranı gelecek.

40 ile 80 arasındaki herhangi bir değer çok iyidir (sıfıra ne kadar yakınsa iyidir), 110 ve altında oldukça sıkıntılıdır. Alan testinden çıkmak için ana düğmeye basmanız yeterlidir. Bu özellik evde sinyal test etmek için oldukça iyidir. Eski bir numara olsa da çoğu insan habersiz bu özellikten.

Diğer gizli kodlar ise, fazla kullanışlı değiller ve ülkeye göre değişmektedirler, bu yüzden çok güvenilir değiller. *#06# sizin IMEI numaranızı gösterir. *123# kalan lira miktarınızı gösterir, *#33# ses olup olmadığını kontrol edebilirsiniz, SMS ve veri kullanımının aktif olduğuna bakabilirsiniz.

Android cihazlar için de bazı özel kodlar vardır. *#*#4636#*#* telefonunuzdan bazı ekran bilgileri, pil kullanımı ve wifi bilgileri getirir, *#*#1472365#*#* Google takvim bilgileri gösterir.

x