Kartal Topselvi’de bonzai içen genç öldü

- Yorumlar

Kartal’da, 18 yaşındaki Sefa Bayburtluoğlu, arkadaşlarıyla birlikte uyuşturucu madde bonzai içtikten sonra hayatını kaybetti. Yetkilileri önlem almamakla suçlayan acılı baba, “Uyuşturucudan dolayı gençlik elden gidiyor. Buna kayıtsız kalınıyor. Parlamentonun çok büyük bir suçu var” diye isyan etti.

Topselvi Mahallesi’nde bir arkadaşının evinde bonzai içen Sefa Bayburtluoğlu fenalaştı. İki arkadaşı bunun üzerine evden kaçtı. Ev sahibi olan arkadaşının babası ise bu sırada eve geldi. Hastaneye kaldırılan Bayburtluoğlu’nun hayatını kaybettiği belirlendi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bu arada, Sefa Bayburtluoğlu’nun cenazesi Topselvi Merkez Camii’nde kılındı. Cenaze namazına gencin yakınları, ailesi, arkadaşlarının yanı sıra Kartal’ın siyasi ve iş dünyasından tanıdık simalarda katıldı.

Taziyeleri kabul eden acılı baba Yusuf Bayburtluoğlu, “Uyuşturucudan dolayı gençlik elden gidiyor. Buna kayıtsız kalınıyor. Parlamentonun çok büyük bir suçu var. Çok acil karar almaları lazım. Bu siyasi bir durum değil yani. Bütün gençlik gidiyor elden. Geleceğe nasıl bir gençlik bırakacağız? Gençlik uyuşturucu müptelası olmuş, hepsi perişan durumdalar.” diye isyan etti.

‘POLİSİN YAKALAYAMADIĞI SATICIYA TELEFONLA ULAŞTIK’

“Her türlü ihmal var” diyen baba, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz uyuşturucu satan birkaç kişi yakaladık, ertesi gün bırakıldı. Hâkimler, savcılar nasıl karar veriyor? Bilmiyorum. Polise yakalattığımız şahsın üzerinden uyuşturucu çıktı, bir gün sonra bıraktılar. Bu nasıl bir yargı? Bu nasıl ülkeyi sevmek? Nasıl gençliği sevmek? Ülkesini seven hakimler savcılar nerede? Polislerin sokaklarda daha seri bir şekilde uygulama alması lazım. Sokaklar boş bırakılmıştır. Her cadde başında bunu açıktan satanlar var. Polisin bulamadığı satıcıya biz telefonla ulaştık. Bunu polis nasıl bulamıyor.”

Duruma tepki gösteren vatandaşlar ise, “Yetkililer bu durumu görsün. Biz kaç tane daha genç vereceğiz? Devlet niye buna engel olamıyor? Şu anda yetkililer seçimle yani kendileriyle ilgileniyor. Bizimle ilgilenen yok” diye konuştu.

İNSAN OLMADIKTAN SONRA

Bayburtluoğlu’nun arkadaşları da uyuşturucuya ulaşmanın çok kolay olduğunu söyleyerek, “Şeker gibi her yerde satılıyor. 5 dakika içerisinde 5-10 lira vererek ulaşabiliyor. Biz de istesek rahatlıkla bulabiliriz” şeklinde konuştular.

Sefa Bayburtluoğlu ile çok samimi arkadaşlıklarının olduğu belirten bir genç ise mahalledeki kentsel dönüşüme dikkat çekerek “Kentsel dönüşüm yerine önce gençlerimizi dönüştürelim. İnsan olmadıktan sonra rezidans dikseniz ne olur” dedi.

x