Kadıköy’de su kesintisi İSKİ ile vatandaşın arasını açtı

İSKİ’den Kadıköy ilçesinde su kesintisi uygulanması tepkilere neden oldu. Suların ne zaman geleceğini merak eden Kadıköylü vatandaşlar, Twitter’dan İSKİ’yi mesaj yağmuruna tuttu. Peki Kadıköy’de sular ne zaman gelecek? İşte bilmeniz gereken her şey…

Kadıköy’de güncel su kesintisi bilgileri için burada belirtilen yeni sayfayı ziyaret etmelisiniz. Böylece Kadıköy’de su kesintisi bilgilerini ve suların ne zaman geleceğini hızlıca öğrenebilirsiniz. Güncel su kesintisi haberleri için Su Kesintisi sayfasına bakabilirsiniz.

Kadıköy su kesintisi

İstanbul Ömerli Barajı’ndaki iyileştirme çalışmaları nedeniyle İstanbul geneli su kesintileri olmuş, Kartal, Bakırköy gibi büyük ilçelerde su sıkıntısı yaşanmıştı. Kadıköy ise su kesintilerine damgasını vuran semt oldu. Kadıköy’de tam 4 gündür sular kesik. Vatandaş, sular kesilmeden depoladıkları suları tüketti. İSKİ’den yapılan açıklamada arıza sebebinin ana borulardan birinde meydana gelen çatlak nedeniyle olduğu söyleniyor. Suların kesik olup olmadığından emin olmak için arada muslukları açarak deneme yapmayı unutmayın, ancak evden çıkacaksanız muslukları kapalı bıraktığınızdan emin olun. Siz evde yokken sular gelirse su baskını yaşanabilir.

Kadıköy halkı ise şimdi içme sularıyla ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Sosyal medyada özellikle Twitter üzerinden İSKİ’ye büyük tepkiler veren Kadıköylüler, suların ne zaman geleceğini merakla bekliyor. Kadıköy’de bir restaurant, suların kesik olmasından dolayı temizlik yapılamadığını ve temiz bulaşık olmadığından dolayı hizmet veremediğini vitrinine asmış. Hem esnafın hem de halkın müşkül durumda kaldığı Kadıköy’deki su arızası, Twitter’da hem sert eleştirilere hem de sosyal medya geyiklerine sahne oldu. Böylece vatandaşlar çılgına döndü.

İSKİ’nin internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, Kadıköy Caferağa ve Osmanağa Mahallelerindeki su sorununun, bu akşam saat 20.00’den itibaren çözüleceği söylendi. Ancak İSKİ’nin geçtiğimiz üç gün boyunca sürekli arıza onarım tarihini ileri atması nedeniyle ifade edilen saatte sorunun çözüleceğine dair şüpheler var. Twitter’dan sesini duyurmayı başaran Kadıköylüler için belediye tanker ile su servisi yapmaya başladı. Belediye’nin Twitter hesabında “Kadıköy’de İSKİ tarafından su verilemeyen mahallelere tankerlerle kullanım suyu dağıtımı yapıyoruz. İletişim için 444 55 22” şeklinde duyuru yapıldı.