Kartal’da okullar tatil mi?

Soğuk ve yağışlı hava, Kartal’da ve İstanbul genelinde etkisini göstermeye başladı. İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime ara verildi. Peki Kartal’da okullar tatil mi?

Meteoroloji uzmanlarının günlerdir uyardığı soğuk ve yağışlı hava dalgası İstanbul genelinde etkisini göstermeye başladı. Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgası nedeniyle sıcaklıklarda sert düşüş yaşanırken, İstanbul’da bazı ilçelerde eğitime 1 gün ara verildiği öğrenildi.

Kartal’da okul tatili

İstanbul’da Pazartesi günü, Kartal dahil tüm ilçelerde eğitime ara verildi. İstanbul Valiliği il genelinde eğitime 25 Şubat Pazartesi günü ara verme kararı aldı. Meteorolojik tahmine göre yarın kent genelinde kar yağışının etkili olması, sıcaklığın sıfırın altında 6 derece olması bekleniyor.

İstanbul’da olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde okullar yarın tatil edildi. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada “İlimizdeki olumsuz hava koşullarının ve kar yağışının devam etmesi nedeniyle, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızdaki eğitime bir gün süreyle ara verdik.” denildi.