İSPARK Kartal’ı parselliyor

İSPARK, Kartal’ın en önemli noktalarını parsel parsel kuşatmış olarak çalışmayı sürdürüyor. Kartal’da İSPARK istilası sürüyor. Parsel parsel Kartal’ı kuşatan İSPARK, en iyi yerlerde kendini gösteriyor. İstanbul’un ve Kartal’ın her noktasında görebileceğiniz İSPARK, yoğunluğun yaşandığı caddelerde trafiği engellemek amaçlı bulunsa da durum pek de öyle olmuyor.

İSPARK, Kartal’ın en önemli noktalarını parsel parsel kuşatmış olarak çalışmayı sürdürüyor. Günbegün farklı noktalara küçük bir kulübe açarak, Kartal’ın farklı noktalarını abluka altına almış görünüyor. İSPARK, son olarak Ahmet Şimşek Koleji’nin önünde ki alana da kulübesini yerleştirdi. Bir hayli yoğun trafiği olan alanda halk ücretsiz otopark isteyerek sitem ediyor. Bölgede halka açık otoparkın olmayışı nedeniyle park sıkıntısı yaşayan Kartal halkı, çaresizce araçlarını İSPARK’ın alanlarına ücretli bir şekilde park etmek zorunda kalıyor. İl belediyelerinin halka hizmet verme adına gerçekleştirmeleri gereken ücretsiz otopark alanların yerini İSPARK’a bırakması ise bir hayli kafa karıştırıyor.

HER YERİ İSTİLA ETTİLER

Ahmet Şimşek Koleji’nin önünde bulunan alan, genellikle Kartal Kadıköy ve Maltepe içi Kadıköy arasında çalışan minibüslerin yolcu beklediği alan olarak biliniyor. Gün içerisinde yüzlerce minibüsün park ettiği alan, ücretsiz olarak minibüs şoförlerine hizmet veriyordu. Durumun karlılığını gören İSPARK yöneticileri, alana kulübeyi kondurarak alana standart park ücretini uygulamaya soktu. Kısa zamanda iyi karlılık getiren uygulama, halktan yana hareket eden belediyecilik anlayışı ile ters düşüyor.

BOŞ YERLERE KULÜBE KONUYOR

Kartal’ın kilit noktalarında İSPARK kulübelerini görmek vatandaşı şaşırtmıyor. Hürriyet Caddesi boyunca aracınızı park etmek istediğinizde İSPARK personellerini yanı başınıza gelmesi kısa zaman alıyor. Park etmenize de yardımcı olan personeller, ücretleri hemen tahsis ediyor. Merkezde bunun gibi farklı kilit noktalarda yer alan İSPARK kulübeleri, Kartal’ı parsel parsel kuşatmayı sürdürecek gibi duruyor. İSPARK, Kartal Kadıkköy hattı üzerinde yeni açılacak olan 8 otoparkın müjdesini de resmi internet sitesinden duyuruyor. Üsküdar Caddesi, Egemenlik Bulvarı, Hürriyet Caddesi, Savarona Caddesi, Bülent Ecevit Kültür Merkezi yakınında ki boş arazide, sahil boyunca yer yer kendini gösterirken, Kartal’ın birçok alanında İSPARK kulübelerini görmek mümkün.

Üsküdar Caddesi üzerinde bulunan alanı da işgal eden İSPARK, trafiği felç ediyor. Cadde üzerine sağlı, sollu park eden araçlar, çıkmak istediklerinde trafiği dayanılmaz hale getiriyor. Bir de üstüne şoföre yardım etmek isteyen park görevlisi devreye girince trafik allak bullak oluyor. Araçların geri geri çıkmasını kolaylaştırmak adına trafiği durduran park yetkilisi, oluşturduğu trafikle şoförleri çileden çıkarıyor. Gün içerisinde defalarca tekrarlanan bu durum ise yol üzerinde birkaç defa geçmek zorunda kalan halkın isyan etmesine neden oluyor. Gün içerisinde trafiğin yarattığı gerginlik ise şoförler arasında oluşan kavga ile kendini gösteriyor.