Kartal’da eskiyen kaldırımlar yenileniyor

Kartal Belediyesi, Mayıs ayında başladığı kaldırım yenileme çalışmalarını, havaların mevsim normallerine dönmesiyle hızlandırdı. İlçenin 20 mahallesindeki sorunlu kaldırımları yenilemek üzere harekete geçen ekipler, yaya ve sürücüler için güvenli ve konforlu ulaşım sağlamak adına yoğun çaba sarf ediyorlar.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yönlendirmesiyle, modern ve yaşanabilir bir şehir kimliği oluşturma amacı güden Kartal Belediyesi, son yıllarda altyapı ve üstyapı hizmetlerinde önemli gelişmeler kaydederek, yıpranmış kaldırımları yeniliyor ve hem yayaların hem de araçların ihtiyaçlarına uygun hale getiriyor.

Kartal'da eskiyen kaldırımlar yenileniyor 2

Kartal’ın 20 mahallesinde yürütülen kaldırım yenileme işlemleri, en son Petrol İş Mahallesi’ndeki Kumru Sokak ve Kordonboyu Mahallesi’ndeki Çiçeksuyu ile Şahane Sokaklarda başlatıldı.

Kartal'da eskiyen kaldırımlar yenileniyor 3

Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün ekipleri, Kumru Sokak’ta 625 metre uzunluğundaki yolda çift taraflı çalışma yaparak yaklaşık 2.000 metrekarelik bir alanda kaldırım yenileme işlemine girişirken, Çiçeksuyu ve Şahane Sokaklarda 500 metrelik eski ve yıpranmış kaldırımları kaldırıp, daha modern, daha dayanıklı ve estetik açıdan üstün kaldırımlar inşa etmeye başladılar.