Kartal Yakacık’ta anne köpeğe tecavüz edip boynunu kırdılar

Kartal Yakacık’ta anne köpeğe tecavüz edilerek boynu kırıldı. Köpeğe tecavüz edip öldürenlerin kim olduğu henüz belli değil. Kartal’da kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından tecavüz edilen bir anne köpek daha sonra boynu kırılarak katledildi.

Korkunç şekilde katledilen köpeğin yavrusu, annesinin yanında uzun süre bekledi. Sokak hayvanlarına yönelik dehşet verici öldürme ve tecavüz olaylarından biri de Kartal’da yaşandı. Yakacık’te bir köpeğe tecavüz edip, boynunu kırdılar.

Instagram’da paylaşılan bir fotoğraf önce Ekşi Sözlük’te, sonra da Twitter’da gündeme oturdu. Paylaşılan fotoğrafta, boynu kırılmış bir köpek ve başından ayrılmayan yavrusu görülüyor.

İstanbul Kartal’da çekildiği belirtilen fotoğrafta, bir köpeğe tecavüz edilip boynu kırıldığı iddia ediliyor. Söz konusu fotoğraf, hayvanseverleri ayağa kaldırırken, sosyal medyada bunu yapan canilerin yakalanması için kampanya başlatıldı.

Sosyal medyada tartışılan bir diğer şey ise, bu caniliği yapanların yakalandığında nasıl bir ceza ile cezalandırılacağı. 2014 yılında, yine İstanbul’da bu kez Kağıthane ilçesinde köpeğe tecavüz olayı yaşanmıştı.

Görüntüleri de ortaya çıkan rezalet, Türkiye gündemini uzun süre meşgul etmişti. Bu olayda, 4 yıl hapis istemiyle yargılanan ‘insan’ sadece 454 TL idari para cezasıyla cezalandırılıp, mahkeme tarafından serbest bırakılmıştı.