Pendik’e tramvay geliyor!

İstanbul Pendik’te metronun ulaşamadığı yerlere tramvay hattı yapılacağı müjdesi verildi. Kadıköy-Kaynarca metrosunun deneme seferlerine başladığını söyleyen Pendik Belediye Başkanı Dr.Kenan Şahin, Ramazan Bayramı’na kadar Kartal-Kaynarca metro hattının ulaşıma açılacağını kaydetti.

Pendik’in yeraltından metro ağı ile donatılacağına işaret eden belediye başkanı, “Kadıköy-Kartal metro hattının Pendik ayağı Ramazan Bayramına kadar hizmete girecek. Şu sıralar test sürüşleri gerçekleştiliyor ve aldığım bilgiye göre de gayet iyi gidiyor.” dedi.

Velibaba, Sülüntepe, Çamlık, Kurtköy ve Yenişehir’den geçecek

Velibaba, Sülüntepe, Çamlık, Kurtköy ve Yenişehir Mahallelerine tramvay hattı geleceği müjdesini veren Şahin, “Her yere maalesef metro ulaşımı olamıyor. Bunun çeşitli nedeleri var. Arazi şartları en büyük etken. Bizde metro ile ulaşılamayan yerlere tramvay ulaşımı sağlayalım dedik ve konuyu büyükşehir belediyesine götürdük. Projemizi hazırladık ve kabul gördü. Konuyla ilgili büyükşehir belediyemiz çalışmalara başladı. Metronun ulaşamayacağı mahallelerimize tramvay ulaşımı sağlayacağız.” diye konuştu.