Maltepe’de ücretsiz servis mutluluğu

Maltepe Belediyesi, 2015 yılında başlatılan ve büyük ilgi gören ücretsiz servisler ile Maltepeli öğrencileri taşımaya devam ediyor. Maltepe Belediyesi, öğrenci velilerinden gelen yoğun istek üzerine 2015 yılında başlattığı ücretsiz öğrenci servislerini, tüm eğitim dönemlerinde sürdürme kararı aldı.

Servisler, 9 hat üzerinden, öğrencileri evden okula ve okuldan eve ulaştırıyor. Geçtiğimiz eğitim ve öğretim döneminde 11 otobüsle 572 sefer gerçekleştiren ve 37 bin 180 kilometre yol kat eden servisler, günlük olarak 350 öğrenciye hizmet vermişti.

MALTEPE BELEDİYESİ ÜCRETSİZ SERVİSLERİ

Okulların açılmasıyla birlikte Maltepe Belediyesi tarafından hizmet vermeye başlayan öğrenci servisleri, toplu ulaşım araçlarının yoğun olduğu saatlerde, belirlenen 9 güzergâhta, sabah 06:15, 07:00 ve 08:00 saatleri arasında 3 vardiya halinde sefer gerçekleştirecek. Öğleden sonra da, belirlenecek saatlerde yapılacak ring seferleriyle öğrenciler evlerine ulaştırılacak. Öğrenciler mahalle muhtarlıklarından, sefer saatleri ve güzergahlarıyla ilgili bilgi alabilecek.

Ring seferler hatları şöyle; 1 No’lu Hat: Gülensu-Esenkent-Cevizli-Bağlarbaşı, 2 No’lu Hat: Gülensu-Gülsuyu-Girne-Aydınevler-Küçükyalı, 3 No’lu Hat: Zümrütevler-Aydınevler-Küçükyalı-Girne, 4 No’lu Hat: Aydınevler-Girne-Zümrütevler-Cevizli, 5 No’lu Hat: Bağlarbaşı-Cevizli-Küçükyalı, 6 No’lu Hat: Başıbüyük-Fındıklı-Esenkent-Cevizli, 7 No’lu Hat: Başıbüyük-Fındıklı-Aydınevler-Küçükyalı, 8 No’lu Hat: Büyükbakkalköy-Girne-Cevizli, 9 No’lu Hat: Fındıklı-Başıbüyük-Zümrütevler.