İGDAŞ’tan çok önemli uyarı

- Yorumlar

İGDAŞ’tan yapılan açıklamada, elektrik kesintileri nedeniyle kombilerin kapatılması gerektiği vurgulandı. Aksi halde doğalgaz ile çalışan kombi ve kazanlarda arızalar meydana gelebileceği belirtildi.

İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İGDAŞ), yaptığı açıklamada İstanbul’da meydana gelen elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşları uyardı.
İGDAŞ, kombi ve kazanların elektrikler tekrar gelene kadar kapalı konumda olması gerektiğini vurguladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“İstanbul genelinde yer yer elektrik kesintileri yaşanmaktadır. Bu sebeple, doğalgaz ile çalışan kombi ve kazanlarda arızalar meydana gelmektedir.

Elektrik kesintilerinin yaşandığı bölgelerde bulunan abonelerimizin, kombi ve kazanlarını elektrikler tekrar gelene kadar kapalı konuma getirmeleri gerekmektedir. Aksi halde, elektrik geldikten sonra, cihazların birden çalışmaya başlamasıyla doğalgazda ani ve yüksek çekişler meydana gelmekte, bu da doğalgaz cihazlarında arızaya sebep olmakta ve doğalgaz arz güvenliğini olumsuz etkilemektedir.

İGDAŞ, bu konuda gerekli önlemleri almış olup, gerektiğinde takviye ekipler oluşturmakta, olası arızalara acil olarak müdahale ederek, organize bir şekilde çalışmaya devam etmektedir.

Abonelerimizin bu konuda hassasiyet göstermeleri, kombi ve kazanlarını elektrikler gelene kadar kapalı konumda tutmaları önem arz etmektedir.”

x