İstanbul’da Şehir Hatları, yaz tarifesine başlıyor

İstanbul’da Şehir Hatları, 17 Haziran’da 2 yeni hatla yaz tarifesine başlıyor. Yaz sezonuna göre düzenlenen seferler 17 Haziran-8 Eylül 2024 tarihleri arasında geçerli olacak. Yaz tarifesiyle Aşiyan-Anadoluhisarı-Küçüksu Hattına 1 sefer, Sarıyer-Rumeli Kavağı-Anadolu Kavağı Hattına ise geçen yıldan farklı olarak Anadolu Kavağı-Poyraz ve Poyraz-Anadolu Kavağı olarak 2 sefer eklendi.

Yolcularına güvenli, konforlu, nostaljik, İstanbul tadında toplu ulaşım hizmeti sunan Şehir Hatları 17 Haziran’da ‘2024 Yaz Tarifesi’ne geçiyor. Yaz mevsiminin yoğunluğu dikkate alınarak düzenlenen vapur hatları yeni seferlerle güçlendirildi. Yaz tarifesiyle birlikte Şehir Hatları her iki yakada kıyı boyunca Aşiyan-Anadoluhisarı-Küçüksu, Anadolu Kavağı-Poyraz ve Poyraz-Anadolu Kavağı seferlerini hizmete alıyor.

Yeni hatlar ve ek seferler

Yeni açılacak hatlar, sabah ve akşam pik saatlerde yapılarak İstanbullulara önemli katkı sağlayacak. Yaz seferlerinin yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Asya – Avrupa geçişlerini denizden 8 dakikaya indiren İstinye – Çubuklu arabalı vapur seferleri iki yaka arasında hafta içi ve Cumartesi günleri, Pazar ve tatil günleri karşılıklı yolcularına süre ve fiyat avantajı sağlamaya devam edecek.

Sarıyer-Rumeli Kavağı-Anadolu Kavağı seferleri İstanbul’un sayfiye yerlerinden Poyraz’a kadar uzatıldı, Sedef Adası seferleri de her gün Bostancı’dan Büyükada’da yaz boyunca uygulanacak.

Gece seferleri

Yaz tarifesi boyunca Adalar Hattı da hizmet verecek. Kabataş-Adalar, Adalar-Beşiktaş, Bostancı-Adalar Ring Hattının yanı sıra Bostancı-Büyükada-Sedef Adası Hattı da hizmette olacak. Maltepe-Büyükada-Heybeliada-Burgazada-Kınalıada Hattı’ndaki seferler de devam edecek.

Bostancı-Adalar Ring Hattı’nda her gün, Kadıköy-Karaköy-Beşiktaş Hattı’nda ise cumayı cumartesiye ve cumartesiyi pazara bağlayan gecelerde uygulanan gece seferleri yaz boyunca sürecek.

Boğaz turları

Yaz sezonuyla Boğaziçi Turlarından ‘Nostaljik Tur’ her gün, ‘Kısa Boğaz Turu’ Eminönü’nden hareket edecek. Şehir Hatlarının bir klasiği haline gelen yaz akşamlarının nostaljik keyfi “Mehtap Turları” da her Cumartesi Bostancı’dan Anadolu Kavağı’na uzanan turlarla başlıyor.

Boğaziçi, Adalar, Haliç ve arabalı vapur hatlarındaki Şehir Hatları yaz tarifesi seferleri 8 Eylül tarihine kadar geçerli olacak. Yaz Tarifesiyle ilgili ayrıntılı bilgiye, Alo 153 Beyaz Masa’dan, iskelelerde bulunan tarife kitapçıkları ile ulaşılabilir.