En iyi Steam oyunları 2024

Harika oyunlara ev sahipliği yapan Steam’de oyun almak isteyenler için muhteşem bir rehber ile karşınızdayız. Her yıl düzenlenen E3 konferansı, dünyanın en büyük geleneksel oyun gösterisi ve şüphesiz herkes için heyecan verici yepyeni oyunların duyurusuna sahne olur. E3 konferanslarında büyük ilgi gören oyunları bu sayfada derledik ve yenileri eklemeye devam ediyoruz.

Peki şimdi ne oynamalısınız? Harika bir haber! Kartal 24 Teknoloji ekibi, muhteşem oyunlara olan açlığınızı kapatmak için size en iyi Steam oyunlarını bu makalede derledi. 2023 ve 2024’ün en iyi oyunlarını sizler için özetliyoruz. Çok sayıda oyunun yer aldığı bu listede 25 oyuna yer verdik. Ayrıca buradaki oyunlar size yeterli gelmezse, sayfa içine eklediğimiz diğer oyun listelerimizi de ziyaret edip farklı tür oyunlara da mutlaka bir göz atın!

Peki bu eğlenceli dünyaya nasıl ortak olabileceğiniz noktaya geldiğimizde de Steam üzerinden herhangi bir problem yaşamamak için steam cüzdan kodu satın alarak dilediğimiz Steam oyunlarını sorunsuz bir şekilde elde edebiliriz.

Doğrusu bu konuda seçenek sayısı oldukça fazla ve yepyeni olağanüstü oyunlar arasından En iyi Steam oyunları için seçim yapmak oldukça güç olabilir. Bu güçlük karşısında en iyi arkadaşınız olup en iyi oyunu seçmenize yardımcı olacağız. Ayrıca bu sayfada yer alan oyun incelemeleri üzerinden detaylı olarak okuyabilirsiniz.

Neyse ki biz sizin için Steam‘in en yeni ve harika oyunlarını bu sayfada derledik ve iyi oyun bulmak için zaman kaybı yaşamanızı engellemeyi amaçladık. Oyunları buraya eklerken toplam pozitif inceleme sayılarına, derecesine ve kendi gözlemlerimizi göz önünde bulundurduk. Biz bu sayfaya her ay yepyeni oyunları inceleyip eklemeye devam edeceğiz. Dinlenme zamanlarınızda kendinizi ekranlarınıza uzun süre kilitlemek için bol bol D vitaminlerini şimdiden hazırlayın!

Elden Ring

Elden Ring

Elden Ring, Dark Souls, Sekiro ve Bloodborne’un yaratıcıları FromSoftware’in yeni video oyunudur. Dark Souls’un yaratıcıları bu oyuna imzalarını atıyor ve bize herhangi bir video oyununda görülmüş en iyi açık dünyalardan birini sunuyor. Elden Ring, Hidetaka Miyazaki tarafından tasarlanan, FromSoftware tarafından geliştirilen ve Bandai Namco tarafından yayınlanan bir aksiyon ve rol yapma oyunudur. Elden Ring, aldığı tüm övgüleri hak eden bir video oyunudur. Nereden bakarsanız bakın hırs, özveri ve tutku sergileyen ve şüphesiz yılın en iyi işleri arasına giren bir oyun.

Persona 5 Royal

Persona 5 Royal

Persona 5 Royal hakkında size söyleyebileceğimiz her şey muhtemelen kısa olacak. Atlus, kaydedilen en iyi JRPG’lerden birini geliştirdi ve Persona 3 ile başlayan kazanan formülünü daha da geliştirdi ve bazı muhteşem zindanlarla oynanışı mükemmelleştirdi. Persona 5 Royal olay örgüsünü daha da genişletti, oynanışta değişiklikler yaptı ve en iyi Steam oyunlarından biri olarak karşımıza çıktı. Kahramanımız, okul değiştirmek zorunda kalan Tokyo’ya taşınan genç bir adamdır. Saraylara erişim sağlayan garip bir mobil uygulama ile bazı insanların çarpık arzularını keşfettiğinde, kendisinin ve birkaç arkadaşının hayatı değişecektir.

God of War

God of War

Kratos ve Atreus, şimdiye kadar yapılmış en iyi maceralardan birine imza atarak Dokuz Diyar’daki son yolculuklarına çıkarlar. God of War’ın her şeyden önce harika bir macera olduğunu unutamayız. Evet, savaşlar, deneyimin en büyük sütunlarından biridir, ancak bulmacalar ve keşifler de onun gelişiminde çok önemlidir. God of War şimdiye kadarki en iyi video oyunlarından biridir. Bir hikaye, bir anlatım ve unutulmaz karakterler, her zamankinden daha eğlenceli ve acımasız dövüşler, muhteşem boss’lar, yoğun, çeşitli gelişim ve sürprizlerle dolu, bazı son derece ilginç ikincil içerik ve çok dikkatli bir şekilde baştan sona bizi memnun eden gerçek bir başyapıt.

Disco Elysium: The Final Cut

Disco Elysium The Final Cut

Disco Elysium, türe sanki daha önce hiç RPG çıkmamış gibi yaklaşan, türünün video oyunlarından neredeyse hiç etkilenmeyen bir rol yapma oyunudur. İzometrik perspektiften işaretle ve tıkla kontrolüne, grafik macera, diyalog seçeneklerinden geçmesi ile dikkat çekiyor. Disco Elysium: The Final Cut, rol yapma oyunlarının klasik mekaniğinin, maceramızda karar vermenin çok önemli olacağı saatlerce eğlence sağlayacak benzersiz bir senaryo ile karıştırıldığı farklı bir oynanış sunuyor. Disco Elysium son yıllardaki en iyi oyunlardan biri, benzersiz bir RPG, çılgınca yenilikçi ve inanılmaz derecede iddialı. Disco Elysium için Final Cut, oyunu daha fazla platforma uyarlamanın yanı sıra yeni içerikle gelen bir final kurgusu.

Hades

Hades

Bu maceranın kahramanı Hades’in oğlu ve babası tarafından yönetildiği belli olan yeraltı dünyasının prensi Zagreus’tur. Kahramanımız, atasına meydan okur ve ondan kaçarak Olimpos Dağı’na ulaşmaya çalışır. Zorlu ve acı verici olduğu kadar inanılmaz derecede ödüllendirici, ilgi çekici ve eğlenceli bir görev. Athena, Zeus ve diğerleri gibi klasik Yunan mitolojisine ait çok sayıda karakterin ortaya çıktığını gördüğümüz, türde normalden daha fazlasını içeren bir hikaye.

The Stanley Parable: Ultra Deluxe

The Stanley Parable Ultra Deluxe

The Stanley Parable’a, kalite seviyesini korurken orijinali geliştiren ve yeni düşünceler başlatma fırsatını yakalayan genişletilmiş bir yeniden düzenleme olan Ultra Deluxe sürümüyle geri dönüyoruz. Orijinal The Stanley Parable hakkında hatırladığımız her şey, bu muhteşem esere bakmak için teknik olarak kesin versiyon olarak önerilen bu Ultra Deluxe versiyonda. Klasik içerik hala orada ve her zamanki gibi bizi güldürüyor. Elbette bildiğiniz sonlarda da bazı değişiklikler bekleyebilirsiniz.

Chained Echoes

Chained Echoes

Chained Echoes’un hikayesi bizi üç krallığın yıllardır savaş halinde olduğu Valandis kıtasına götürüyor. Misyonumuz, bu sonu gelmeyen çatışmaya bir son vermeye çalışmak, her şeyin herkes için barış içinde sonuçlanması için mümkün olan her şeyi yapmaktır. Bunun için savaşmamız, sihir yapmamız ve her şeyin bitmesini engellemeye çalışanlarla yüzleşmemiz gerekecek. Chained Echoes’un oynanışı, klasik bir sıra tabanlı JRPG ile aynıdır. İlerledikçe bölümlerde düşmanları bulacağız ve onlara karşı farklı hareketler kullanarak savaşabileceğiz. Onları yendikten sonra, yeni beceriler elde etmek için beceri puanları alırız.

Neon White

Neon White

Neon White, görsel roman unsurlarıyla çılgın nişancı ve platform karışımını homojenleştirmeyi başaran bir oyundur. Annapurna Interactive tarafından yayınlanan oyun hakkında açıklanması gereken ilk şey, kartların kullanıldığı atış oyunlarına özel yaklaşımıdır. Kartlar silahlardır: tabancalar, av tüfeği, hafif makineli tüfekler vb. onları vurabilir ve her mermiyi fırlatırken onları tüketebiliriz. Ortalama olarak 30 saniye ile bir dakika arasında süren aşamalar öyle tasarlanmıştır ki, önemli olan sadece amacımız ve zıplama yeteneğimiz değil, aynı zamanda bu kartları nasıl ve kadar çabuk kullanacağımızı.

Final Fantasy XIV: Endwalker

Final Fantasy XIV Endwalker

Warrior of Light, Hydaelyn ve Zodiark’ın hikayesi, Final Fantasy XIV’ün Square Enix’in büyülü destanının en iyi taksitlerinden biri olduğunu yeniden doğrulayan temel bir genişleme ile sona eriyor. Son on yılda dünyanın çehresini sonsuza dek değiştiren, sayısız Primal’ı yenen, Garlean imparatorluğunun planlarını tekrar tekrar durduran, insanlar ve ejderhalar arasındaki bin yıllık savaşı sona erdiren, ulusları özgürleştiren ve insanlığı geri getiren bir felakete tanık olduk. Final Fantasy XIV: Endwalker, herhangi bir video oyunu için yazılmış en iyi ve en heyecan verici hikayelerden birini kusursuz bir şekilde kapatmak için sona eriyor.

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5

Playground Games’in açık dünya atari sürüş oyunu, muhteşem bir Meksika’da tek başımıza veya şirkette seyahat etmemizi sağlayacak bir bölümle geri dönüyor. Forza Horizon 5’in en önemli yeniliği hiç şüphesiz yeni haritası. İngiliz oyun ekibi Meksika’yı efsanenin bugüne kadarki en geniş ortamında, güzelliği ve dikeyliğiyle öne çıkan çok çeşitli bir ortamda yeniden yarattı. Ana şehir Guanajuato, Forza Horizon 4’teki Edinburgh kadar büyük veya şaşırtıcı değil, ancak rekreasyonu sadık ve yerleşimi, şehrin altından geçen tüneller ve keskin virajları sayesinde çok gergin sokak yarışları sunuyor.

Half-Life: Alyx

Half-Life Alyx

Valve’nin destansı oyunu, bu teknolojide devrim yaratan ve nişancı türünü geliştiren PC sanal gerçekliği için özel bir oyunla geri dönüyor. Alyx yalnızca sanal gerçeklikte oynanabilir. Ancak bu oyun, başlangıcından bu yana sorgulanan teknolojiyi, VR ile en iyimser olanın öngördüğü ve arzuladığı paradigmaya yükseltiyor. Half-Life Alyx’teki kadar kendimizi kurgusal bir dünyaya hiç bu kadar kaptırmamıştık. Ortamının sunduğu etkileşim, dünyanın ilettiği fiziksellik ve bizi alışılmadık bir varlık sunmaya zorladığı fiziksel hareket; ve elimizdeki araçlar, bizi her zaman başka bir Half-Life gibi görünen, ancak olağanüstü dereceye yükseltilmiş bir maceraya sürüklüyor.

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator

Tahmin edebileceğiniz gibi, gerçekçi bir deneyim arayanlara, uçak uçma hissini taklit etmekten hoşlananlara yönelik bir oyun. Oyundaki amaç tam olarak uçmayı ve hedefimize başarıyla ulaşmayı öğrenmektir. Bunu kolaylaştıran birçok yardımcı var, bu yüzden A noktasından havalanmak, B noktasına uçmak ve iniş yapmak oldukça basit bir iş olabiliyor. Bu, hala son derece keyifli olduğu ve çok huzurlu ve rahatlatıcı olabileceği anlamına gelmez. Günün saatini ve uçmak istediğimiz hava durumunu seçebiliriz, ancak bunu o andaki o havalimanının gerçek saati ve hava durumu ile de yapabiliriz.

Crusader Kings III

Crusader Kings 3

Crusader Kings III sadece olağanüstü bir tarihsel strateji rol yapma oyunu değil: son derece eğlenceli ve bize Orta Çağ’a inanılmaz bir derinlikle yaklaşmak veya tarihi istediğimiz gibi yeniden yazarak eğlenmek ve gülmek için yeterince özgürlük veriyor. Crusader Kings III çok özel bir oyun. Bir ulusu tek başına kontrol etmiyorsunuz, ancak bir karakter soyunu teker teker kontrol ediyorsunuz. Şu anda yapmak istediklerinizin ötesinde oynamanın kesin bir amacı veya yolu yok. Kazanmazsın ya da kaybetmezsin. Sizi hırslı olmaya, her şeyi şansa bırakmaya, gelişmeye ve uzun vadeli planlar yapmaya, aynı zamanda sonuçları ne olursa olsun denemeye veya iyi vakit geçirmeye teşvik eder.

Spelunky 2

Spelunky 2

Tüm zamanların en iyi roguelite oyunlarından birinin devamı, türün yeni bir esası ve mihenk taşı haline geliyor. Spelunky, hiç şüphesiz şimdiye kadar yapılmış en iyi roguelite oyunlarından biri ve bu türü neredeyse on yıl önce bu kadar moda yapan başlıca oyunlardan biri. Selefine kıyasla formül neredeyse hiç değişmedi, bu nedenle pratik olarak her şeyin sizi korkunç bir şekilde öldürebileceği şeytani bir zorluk, her oyunun farklı olması için rastgele oluşturulan aşamalar, kısayolları açmak için sahnenin alanlarını yok edecek bombalar ve tuzaklar bekleyebilirsiniz.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Marvel's Spider-Man Miles Morales

Spider-Man Remastered’dan daha gösterişli gelen ve aynı zamanda DLSS gibi teknolojilere daha iyi uyum sağlayan bir bağlantı noktası olan Spider-Man: Miles Morales listemize harika bir giriş yaptı. Spider-Man: Miles Morales bir devam oyunu değil ve olmayı da arzu etmiyor. Diğerleri gibi genç bir adamın ona daha iyi olması için ilham veren kahraman olmasının hikayesi. Genç Miles Morales’in hala kendisiyken, Örümcek Adam’ın yerine geçerken büyük gücün büyük sorumluluk getirdiğini keşfetmesinin hikayesi. Ve bu harika bir hikaye.

Uncharted: Legacy of Thieves Collection

Uncharted Legacy of Thieves Collection

Nathan Drake’in son macerası ve Chloe Frazer ile Nadine Ross’un maceraları PC’ye hemen hemen her açıdan eşit bir sürümle geliyor, ancak bazı noktalarda geride kalan 6 yıl göze çarpıyor. Naughty Dog’un bize verdiği en iyi destanlardan birinin en iyi sunumu. Ayrıca geliştirici, Sony’nin komutasındaki en iyi şirketlerden biri, dolayısıyla PlayStation fabrikasının tüm tarihi boyunca bize verdiği en iyi video oyunlarından biriyle karşı karşıyayız.

OlliOlli World

OlliOlli World

Roll7’nin en sevilen destanlarından biri , kaykay hayranlarının oyunlara oldukça aç olduğu bir dönemde bize kaykaya çok farklı bir yaklaşım sunan OlliOlli’dir. Stüdyonun diğer türleri keşfettiği önemli bir aradan sonra OlliOlli, hayranlarını memnun edeceğinden emin olduğumuz bugüne kadarki en iyi ve eksiksiz sunumuyla geri dönüyor. OlliOlli World ,tıpkı öncekiler gibibir kaykay ve platform oyunudur.

Monster Hunter Rise

Monster Hunter Rise

Capcom, canavar avını yeni özellikler, iyileştirmeler ve vuruşlarla dolu temel ve devrim niteliğinde bir kurulumla yeni bir seviyeye taşıyor. Dürüst olmak gerekirse, destanda böyle bir sıçramayı tekrar görmenin uzun zaman alacağını düşündüğümüzü itiraf etmeliyiz, ancak Capcom birkaç yıldır çalışıyordu ve bunu Monster Hunter Rise ile tekrar yaptı. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu yeni maceranın temeli her zaman olduğu gibi aynı: bize büyük canavarlardan malzeme elde etmek için avlanmamızı önerdikleri görevleri tamamlamak ve karşılığında yeni silahlar ve zırhlar üretmek.

Total War: WARHAMMER III

Total War WARHAMMER 3

Total War: Warhammer üçlemesinin bize bugüne kadarki en eksiksiz ve çok yönlü oyununu sunan, Warhammer sevenlerin gözlerini kamaştıracak bir oyunun en yeni bölümü. Bu yeni bölüm, Kaos Güçlerine karşı bir savaşın son bölümüne odaklanıyor, hatta onların vahşi güçleriyle savaşmak ve hatta Kislev’in tanrısı Ursun’u Kaos’un pençelerinden kurtarmak için Kaos Diyarlarına gitmek zorunda kalıyor. Soğuk ve ürkütücü bir kıştan Eski Dünya. Bu çatışmanın sonucuna karar vermek için elimizde toplam 8 farklı ordu olacak.

It Takes Two

It Takes Two

Josef Fares ve ekibi, çeşitli durumları büyük bir cazibe haline getiren komik ve büyüleyici bir ortak macera ile bunu bir kez daha yapıyor. May ve boşanmak üzere olan evli bir çift olan Cody’nin kendilerini bir oyuncak bebeğin bedenine hapsettikleri bu yapımın ilk dikkatini çeken şey, bize bir tür romantik komedi sunması nedeniyle öncülüdür. It Takes Two, her şeyden önce bir video oyunudur, oynanışını ve gelişimini güçlü ve çekici yönleri haline getirmek için açıkça benimsediği bir şeydir.

Hitman 3

Hitman 3

Hitman 3, üç bölümün en ilham verici seviyeleri ve olay örgüsüne güzel bir sonla çok özel bir üçlemeye son rötuşları yapıyor. Size söyleyeceğimiz şey, video oyunları dünyasının en ikonik suikastçısının son tangosuyla (en azından şimdilik) karşı karşıya olduğumuz, oldukça ikna edici bir şekilde bir döngüyü kapattığımız ve bu, öyle olsa bile bizi daha fazla Hitman istemeye sevk ediyor.

Deathloop

Deathloop

Dishonored’ın yaratıcıları, içine hapsolduğumuz zaman döngüsünü kırmamız gereken büyüleyici bir dünya tasarımına ve seviyelere sahip bir oyun ile FPS’ye geçiyor. Bu, zaman döngüsü yapısına sahip gizemli bir bilim kurgu dünyasında simülatörle karıştırılmış sürükleyici bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Colt oynarken amaç, döngüyü koruyan sekiz Visionary’yi tek bir günde öldürerek Groundhog Day’e bir son vermektir.

Ori and the Will of the Wisps

Ori and the Will of the Wisps

Moon Studios, oynanabilirlikte mükemmel ve görsel-işitselde harika olan muhteşem bir platform macerasıyla geri dönüyor. İlkinden tam beş yıl sonra devam oyunu Ori and the Will of the Wisps geliyor, daha uzun ve daha iddialı, mümkünse daha da güzel bir macera ve tek kelimeyle mükemmel bir oynanış sunmak için mekaniğini geliştirip genişleterek onu dünyanın en iyi platformlarından biri yapıyor. Ori ve Blind Forest’ın kaldığı yerden hikayeye devam eden güzel sinematiklerle dolu muhteşem bir önsözle macera yeniden başlıyor.

Two Point Campus

Two Point Campus

Tamamen çılgın üniversiteler yönetmek için hastaneleri bir kenara bırakıyoruz. Bu, Two Point Hospital’ın yaratıcılarından yeni bir oyun olan Two Point Campus. Two Point Campus bir üniversite yönetim oyunudur. Burada kendimizi kampüsler, sınıflar, laboratuvarlar ve öğrenci yurtları inşa ederken görüyoruz, ancak işlerin kontrolden çıkması uzun sürmez. Two Point Campus oyunu, küçük bir fakülteden yönetmemiz gereken farklı üniversiteler şeklini alan çeşitli seviyelerde yapılandırılmıştır.

Grounded

Grounded

Obsidian nihayet yeni hayatta kalma ve macera oyununun son sürümünü piyasaya sürüyor ve böylece özellikle arkadaşlarımızla birlikte oynamanız tavsiye edilen çok ilginç ve çeşitli bir oyun olduğunu doğruluyor. Onun hikayesi bize, bazı çocukların herhangi bir gün gibi bir sabah uyanıp tatsız bir sürprizle nasıl karşılaştıklarını anlatıyor: Bir böcek boyutuna küçülmüşler. Bu da yetmezmiş gibi hiçbir şey hatırlamazlar ve kendilerini bir evin bahçesinde bulurlar. Burada çimenler güneş ışığını engeller ve böcekler en ufak hatada hayatlarını sonlandırabilecek gerçek birer yırtıcıdır.