Üsküdar’da Selamiali Mahallesi’ne dev sosyal tesis

Üsküdar’da Selamiali Mahallesi’nin birçok ihtiyacına cevap verecek olan dev sosyal tesisin yapım çalışmaları sürüyor.

Üsküdar Belediyesi tarafından nisan ayında çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen temel atma töreninin ardından Selamiali Sosyal Tesisleri’nin yapımı hızla devam ediyor.

Selamiali Sosyal Tesisleri yapımı tamamlandığında; 600 kişilik düğün salonu, çok amaçlı spor salonu, 75 araçlık otopark, 15 Temmuz Şehitler Anıtı, tören alanı ve meydanı ile Selamiali Mahallesi’ne birçok alanda hizmet sağlamış olacak.

Sosyal tesis projesi hakkında bilgi veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ‘’ Üsküdarımızın her mahallesinde o mahallenin ihtiyaçlarına göre projeler gerçekleştirdik. Bu projemiz çok özel, İstanbul’da Türkiye’de böyle özgün proje yok. Bu projemizin içerisinde, çok güzel bir kapalı spor tesisi, otopark ve Roman kardeşlerimiz için olmazsa olmaz düğün salonu olacak. Hayırlı uğurlu olsun. Roman kardeşlerimiz artık sokakta düğün yapmak zorunda kalmayacak. İstedikleri gibi düğünlerini yapacaklar. Aynı zamanda bu mahallemiz 15 Temmuz gazisidir. Bu yüzden mahallemize anıt yapacağız. Bu güzel mahallemiz her geçen gün daha da güzelleşiyor ve devam edecek’’ dedi.