Çamlıca’da çöken yolla ilgili şok iddia

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel sekreteri Gürsel Tekin, Çamlıca’da çöken yolda “özel bir tünel yapıldığı” ifade etti. Tekin, söz konusu tünele ilişkin “Özel sipariş. Planlarda yok. Topbaş’ın da bilgisi yok” iddiasında bulundu.

Çamlıca Tepesi’nde yapımı devam eden cami ile çevresindeki lüks rezidans inşaatlarına özel bir tünelin yapıldığını ifade eden CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, “Özel sipariş. Planlarda yok. Topbaş’ın da bilgisi yok. Birilerinin özel talebiyle bu planlar yapılıyor. Büyük olasılıkla burasını kısmen alışveriş merkezi ve dinlenme alanları yapacaklar” dedi.

Ümraniye Kısıklı kavşağında şantiye alanına giren CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin gazetecilere açıklamalarda bulundu. ‘İstanbul’un anayasası’ olarak nitelenen planı kameralara gösteren Tekin, “Bunu yaparken de çok ciddi para harcadılar. 1 milyar dolara yakın bir para harcandı. Şundan dolayı harcandı; İstanbul sağlıklı ve planlı bir anayasaya kavuşsun. Bu plan çalışmasında 500’e yakın bilim insanı çalıştı. Zaman zaman eksikleri vardı ama bütün bu eksiklere rağmen biz de o dönem oy verdik” diye konuştu.