İSPARK’ta İSTANBULKART ile ödeme dönemi başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) iştiraki olan İSPARK’ta artık ödeme İSTANBULKART ile yapılabilecek. 20 milyon vatandaşın her gün Toplu ulaşım araçlarında kullandığı İSTANBULKART artık İSPARK otoparklarında da kullanılmaya başladı.

Yeni uygulamayla Pazartesi günüden itibaren İSPARK otoparklarını kullanan vatandaşlar ödemelerini İSTANBULKART ile daha hızlı ve kolay yapacak. İSTANBULKART’ın otopark ödeme özelliği sayesinde aracını park eden vatandaşlar nakit para kullanmak zorunda kalmayacak. Hem yol üstü otoparklarda hem de kapalı otoparklarda kullanılan sistem sayesinde otopark ödemeleri kolaylık ve hız sağlayacak.

Akıllı şehirleşme için gereken en önemli unsurların başında finans ve teknoloji geliyor. Vatandaşların tüm ödemelerini nakit para taşımadan, para üstü beklemeye gerek duymadan hızlı ve temassız bir şekilde yapabilmeleri için İSTANBULKART’a elektronik para kartı özelliği kazandırıldı. Sadece ulaşımda değil birçok farklı ödeme sektöründe kullanılabilecek olan İSTANBULKART ’ın kullanım alanlarını yaygınlaştırma çalışmaları devam ediyor.

İSTANBULKART bakiye sorgulama

İstanbul’da bulunan açık ve kapalı, yol üstü otoparklarında 610 noktada geçerli olan sistemi kullanmak için İSTANBULKART sahibi olmak yeterli. Vatandaşlar ödeme yaptıktan sonra ödeme bilgilerinin detaylarını görmek isterlerse ‘istanbulkart.istanbul’ web sitesinden üyelik yaparak nerede ödeme yaptıklarını, kalan bakiyelerini ve kart hareketlerini inceleyebilecekler.

İSTANBULKART ile otopark ödemesi nasıl yapılıyor?

Kapalı Otoparklarda Ödeme

Otoparktan çıkarken gişeye geldiğinizde gişe görevlisine ödemeyi İSTANBULKART ile yapmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacak. Görevli, İSTANBULKART’ınızı POS cihazına okutarak tahsilatı yapacak.

Otomatik Ödeme Noktalarından Ödeme

Otomatik Ödeme Makinelerinde ödeme seçeneklerinden İSTANBULKART ’ı seçtikten sonra cihaz üzerindeki yönlendirmelerle ödemenizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yol Üstü Otoparklarda Ödeme

Ödeme aşamasında yanınıza gelen İspark görevlisine ödemenizi İSTANBULKART ile yapmak istediğinizi belirtiniz. Görevli, el terminalinden İSTANBULKART seçeneğini seçtikten sonra İSTANBULKART’ınızı el terminaline okutur ve ödeme işlemi tamamlanır.