Kartallı muhtarın İSKİ isyanı

Kartal Uğur Mumcu Mahalle Muhtarlığında su krizi yaşanıyor. Mahalle Muhtarı Soner Eker İSKİ’ye başvurduklarını fakat kendileriyle hiçbir şekilde ilgilenilmediğini belirtti.

Kartal Gazetesi’nin haberine göre, Uğur Mumcu Mahalle Muhtarlığı’na uzun süredir İSKİ tarafından bağlanmayan su hattı, başta muhtarlık personeli olmak üzere bölge vatandaşlarının tepkisine neden oldu.

Uğur Mumcu Mahalle Muhtarı Soner Eker konuyla ilgili olarak,”Muhtarlık binasına bir boru hattı döşenecek ve su verilecek. Ancak uzun süredir tüm bekleyişlerimize karşılık bu çalışma gerçekleşmedi. İSKİ Kartal Şube Müdürlüğü’nün Şube Müdürü dâhil tüm birimlerini aradım. Dilekçe yazdım. Kalktım hizmet binalarına gittim. Ancak sorunun çözülmesinde bir geri dönüş gerçekleşmedi. Muhtarlık binasına gelen mahalle sakinleri tuvaletimi kullanmak istiyor ancak bu durumdan dolayı ihtiyacı karşılayamıyoruz. Ayrıca muhtarlık personeli de bu konuda mağdur. Basit bir işin bu kadar uzun süreye karşılık hayata geçirilmemesine anlam veremiyorum.” dedi.