Maltepe 2. Zırhlı Tugay Komutanlığındaki olaylara ilişkin dava görüldü

- Yorumlar

15 Temmuz olayları ile bağlantılı olarak Maltepe 2. Zırhlı Tugay Komutanlığında yaşananlara ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda 17’si tutuklu, 1’i firari 27 sanığın İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince yargılanmasına sanık savunmalarıyla devam edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe’deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığında yaşananlara ilişkin davada savunmalar alındı.

Savunmasını yapan tutuklu sanık eski teğmen Süleyman Polatöz de kendisinin darbe girişimiyle ilgili bir ilgisinin olmadığını, 15 Temmuz’da aldığı kanuni emirleri yerine getirdiğini ileri sürdü.

Kendisinin teğmen olarak subayların en alt kısmında olduğunu ifade eden Polatöz, darbeci askerler yerine kendilerinin haksız yere gözaltına alındığını savundu.

“Sabah her şey farklı olacak”

Duruşma savcısı tarafından sanık Polatöz’e 15 Temmuz darbe girişimi esnasında telefonundan attığı “Beyler olay bende”, “Sabah her şey farklı olacak”, “Canlı kanlı”, “Birazdan internet kapanır”, “Kimse direnemiyor”, “İstanbul tamam gibi” içerikli WhatsApp mesajları hatırlatıldı.

Tutuklu sanık Polatöz de bu mesajları kendisinin atmadığını iddia etti. Davada savunma işlemleri yarın da devam edecek.

x