Kartal’da en son gerçekleşen yol yapım ve bakım çalışmaları

Kartal’da en son gerçekleşen yol yapım ve bakım çalışmalarına dair bilgiler haberimizde derlendi. Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol Yapım Amirliği ekipleri, Soğanlık Gümüşpınar Mahallesi Güvekandili Sokak, Yeni Mahalle Pamukkale Sokak ve Çavuşoğlu Mahallesi Çobanyıldızı Sokak’ta yol açma ve genişletme çalışması gerçekleştirdi.

Güvekandili Sokakta yol açma ve genişletme çalışması

Kartal Belediyesi, vatandaşların ulaşımı ve trafik akışının daha güvenli olması için Soğanlık Gümüşpınar Mahallesi Güvekandili Sokak’ta yol açma ve genişletme çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışmayla, yollar birbirine bağlanarak ulaşım kolay hale getirildi. Yeni açılan yol, 80 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde yapılarak Kartallıların hizmetine sunuldu.

Bu çalışmada 800 m² tesviye yapılırken, 5³ kum mıcır kullanıldı, 142 m² stabilize malzeme kullanılırken, 37 m² duvar yapıldı, 147 m² hafriyat alınan çalışmada 626 m² kilit taşı yapıldı, 508 mt bordür ve tretuvar yapıldı. 2 adet baca tamiri, 6 yağmur suyu kanalı, 30m² dolgu yapıldı. 13.220 kg asfalt serilen yolda 14 ızgara temizliği yapılırken, 3 m² beton atımı yapıldı. 12 adet sınır elemanı, 120 mt asfalt kesimi, 30 tranşe açımı, 5 çöp konteyneri, 6 koruge boru döşemesi, 38 ağaç dibi ızgara ve 6 mt elle kanal temel kazıması yapıldı ve sonrasında yeni yapılan sokağın yol bağlantılarını yaparak trafiğin sağlıklı şekilde çalışmasını sağladı.

Güvekandili Sokak