İBB başkanı Uysal: İstiklal Caddesindeki zemin ağaçlandırmaya uygun değil

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, İstiklal Caddesinin zemininin ağaçlandırmaya uygun olmadığını iddia etti.

İstiklal Caddesi’ndeki yenileme çalışmaları nedeniyle Ocak ayı ortasında durdurulan nostaljik tramvay düzenlenen törenle sefere başladı. Tramvay bir hafta boyunca ücretsiz hizmet verecek.

Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yapılan altyapı çalışmalarının ardından tekrar çalışma ihtiyaçlarının doğması sebebiyle kapsamlı bir çalışma yaptıklarını ifade etti. Başkan Uysal ayrıca İstiklal Caddesi’nin zemininin ağaçlandırmaya uygun olmadığını da söyledi. İstiklal Caddesi’nin yeşilden mahrum olmayacağını ifade eden Mevlüt Uysal, “Belirli bölümlerde oturma alanları, bu alanların etrafında da değişik usullerle yeşillikler ve çiçeklendirmeler olacak” dedi.

Elektrikli tramvayların günümüzdeki temsilcisi ve canlı örneği olan nostaljik tramvay Taksim-Tünel arasındaki seferlerine tekrar başladı. İstiklal Caddesi’ndeki yenileme çalışmaları nedeniyle 2017 Ocak ayı ortasında durdurulan nostaljik tramvayın tekrar sefere başlaması için düzenlenen törene İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan katıldı.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal nostaljik tramvayın 1 hafta ücretsiz olacağını da açıkladı.1990 yılının sonlarında Taksim-Tünel arasında tekrar işletmeye alınan nostaljik tramvay, 1.870 metrelik hat üzerinde günde 3 bine yakın vatandaşa hizmet ediyor.