Kaldırılan Adalar-Beşiktaş vapur seferleri tekrar başlıyor

İstanbul Şehir Hatlarının ‘kar getirmediği’ gerekçesiyle iptal ettiği Adalar-Beşiktaş vapur seferleri yeniden başlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Şehir Hatları İşletmeleri yeni yıl itibariyle Adalar-Beşiktaş vapur seferlerini ‘kar getirmediği’ gerekçesiyle kaldırmış, bu karar hattı kullanan vatandaşların tepkisine neden olmuştu. Geçtiğimiz hafta Büyükada’da İBB’yi protesto eden bir grup, “İBB vapurumu geri ver!” sloganı attı.

İBB Meclis Toplantısı’nda konuyu dile getiren CHP’nin İBB ve Adalar Belediyesi Meclis Üyesi Avedis Kevork Hilkat’ın soru önergesi üzerine, AK Parti Grup Başkan Vekili Yardımcısı Faruk Aydın, seferlerin en kısa zamanda yeniden başlatılacağını söyledi.

CHP’li Meclis Üyesi Hilkat’ın önergesini yanıtlayan Faruk Aydın, “Şehir Hatları Genel Müdürümüzden aldığımız bilgiye göre, seferlere en kısa sürede başlanacak” dedi.

Kartal’daki seferlerin kaldırılmasına halk sessiz kalmıştı

Kartal’da İDO’nun Yalova seferlerini kaldırmasına halk sessiz kalmış, kimse tepki göstermeyince bir adım ileri giderek iskeleyi ‘tadilat & bakım’ nedeniyle kapatmışlardı. Hiçbir çalışma yapılmayan iskele aylardır kapalı ve ne olacağı konusunda bir gelişme yok.