İBB, HAVAİST seferlerini arttırdı

İstanbul Arnavutköy’de yer alan Türkiye’nin en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı’na toplu ulaşım hizmetini sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İştiraklerinden Otobüs AŞ’ye ait HAVAİST için sefer arttırımı yapıldı.

HAVAİST seferlerinin arttırılma nedeni Turkish Airlines’ın (THY) koyduğu yeni uçuşlar olduğu belirtildi. İBB’den yapılan açıkamaya göre, THY’nin mevcut seferlerine Adana ve Trabzon uçuşları eklendi ve sefer sayısı 50’den 60’a çıkartıldı. Buna bağlı olarak hareket saatlerinde bazı değişiklikler oldu. Karar, seferlerde belirlenen servis bekleme sürelerini azaltmak amacıyla alındı.

Planlanan hatlar, İstanbul genelinde 16 ilçe sınırı içerisinde 20 merkezden yolcu alabilecek şekilde belirlendi. HAVAİST yılbaşına kadar yüzde 50 indirimli hizmet vermeye devam edecek ve ödemeler sadece İstanbulkart üzerinden yapılabilecek.

İBB, İstanbul Havalimanı’nın 31 Aralık 2018 tarihinden itibaren tam kapasite ile çalışacağını dikkate alarak, günlük 18 hatta toplam 150 otobüs ile sefer yapılabilmesi için gerekli tüm planlamaları da yaptı.