Halkalı-Gebze banliyö hattında tabelalar takılıyor

Yapımı yılan hikayesine dönen ve yıllardır İstanbul halkının mahrum bırakıldığı banliyö hattında nihayet istasyon tabelaları takıldı ve hatta son aşamaya gelindi.

İstanbul’un en önemli ulaşım projelerinden olan Halkalı-Gebze banliyö hattında sona yaklaşıldı. İstasyon çalışmalarında sona gelinirken, bazı istasyonların isimlerinin tabelaları da takıldı.

Kartal’da merkez istasyonu Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi çaprazında, sahil istasyonu Dokuz Palmiyeler mevkinde ve Yunus, Atalar, Cevizli olmak üzere 5 istasyon bulunuyor.

Marmaray’ın Halkalı Gebze hattında hizmet verecek olan banliyö hattında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Ray bağlantılarının tamamlandığı tren hattında hummalı bir çalışma yürütülüyor.

Kartal-Pendik istasyonunda devam eden çalışmalar görüntülenirken, çekilen görüntülerde ray bağlantılarının ve istasyonların büyük ölçüde tamamlandığı görülüyor.

Hattın yıl sonunda hizmete girmesi bekleniyor. Öte yandan projede yeni bir gelişme de yaşandı. İstasyon duraklarının isimlerinin bulunduğu tabelalar yerlerine konulurken, tabelaların yerleştirilmesi de görüntülendi.