Üsküdar-Beykoz Metro hattına ilk kazma iki yıla vurulacak

İstanbul Beykoz’da seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya gelen Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Üsküdar-Tokatköy Metro Hattının durak ve güzergah tablosunu paylaştı.

Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ile birlikte AK Parti Çubuklu ve Poyraz Seçim İrtibat Bürolarını ziyaret etti.

Beykoz’un en büyük mahallelerinden biri olan Çubuklu Mahallesi’ndeki AK Partililer tarafından karşılanan Aydın’a İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve teşkilat mensupları da eşlik etti.

Üsküdar-Beykoz Metro Hattı iki yıl içinde kazma vurulacak

Açıklamalarında, ulaşım konusuna da değinen Aydın, Üsküdar-Tokatköy Metro Hattının durak ve güzergâh tablosunu Beykozlular’a anlattı. Aydın, şu şekilde konuştu: “Ulaşım ile ilgili de Beykoz yüzölçümü olarak oldukça geniş bir alan olduğu için maalesef bu konuda da sorunlar olabiliyor. İBB’nin projeleri arasında yer alan Üsküdar-Tokatköy Metro Hattına yönelik ön çalışmalar yapıldı ve bize de gönderildi. İki yıl içerisinde kazma vurulmasını bekliyoruz ve tahminen bu çalışma dört yıl sürecek. Bittiğinde Beykoz İstanbul’un her yeriyle entegre olmuş olacak. Öte yandan ulaşım ve otopark ile ilgili yaşanan sorunları da en hızlı ve etkili şekilde çözmek için gereken her türlü tedbiri alacağız.”